З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
До Каразінського надійшов лист-вітання з нагоди урочистого випуску магістрів- 2018 від заступника міністра освіти і науки України М. В. СТРІХИ: «Шановні випускники! – Говориться в листі. – Щиро вітаю із отриманням диплому про вищу освіту одного із найстаріших університетів Східної Європи – Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Ви можете пишатися іменем свого славетного університету – одного із провідних навчально-наукових і культурних центрів України, відомого далеко за її межами». Максим Віталійович висловлює побажання, аби випускники Каразінського досягли успіхів у всіх своїх починаннях, а їхні добрі мрії були амбітними і стали дійсністю.
Ми святкуємо 25-річчя від дня відродження медичного факультету. За чверть століття вибудували потужну платформу, науково-методичну базу сучасної медичної освіти, виховали плеяду лікарів і вчених. Медичний факультет Харківського університету має славетну історію і продовжує динамічно розвиватися.
Бажаю всім міцного здоров’я, натхнення та наснаги в роботі, здійснення мрій і задумів. Нехай формуються лікарі нового покоління! Університет зі свого боку завжди сприятиме розвиткові медичного факультету!
Проф. В. БАКІРОВ, академік НАН України, ректор.
Вітаю з 25-річчям поновленого медичного факультету! У молодому віці, якщо в тебе немає проблем зі здоров’ям, не дуже розумієш важливість медицини. Але роки ідуть, зі здоров’ям виникають проблеми, тому ми розуміємо, що медицина – це одна з найважливіших наукових галузей, адже вона відповідає за здоров’я суспільства. У нас з’являється все більше друзів – медиків. Я пам’ятаю часи, коли було прийняте рішення про створення медичного факультету. Тоді він називався факультетом фундаментальної медицини.
Ми розуміли, що медицина – університетська наука. Бо сучасна медицина не може існувати без біології, хімії, фізики, математики, інформаційних технологій, соціології, психології, екології. А це все університетські науки. Саме в університеті на розвинених клінічних базах для викладання та вивчення медичних дисциплін формуються лікарі майбутнього. Зараз ми починаємо розвивати в університеті ядерну медицину. Є для цього усі можливості.
Якщо озирнутися назад, то можна побачити, що були часи, коли славу Харківському університету приносили медики. Доказом цьому є численні вулиці Харкова, які носять імена професорів університету – медиків. Та і створення медичного факультету відбулося одночасно із заснуванням університету, тож уже здавна наша альма-матер випускає справжніх професіоналів медичної справи. Тому я вважаю, що медичному факультету значно більше років, не треба його робити молодшим. Як добре вино, він з роками стає краще.
Хочу подякувати ректору університету І. Є. Тарапову за поновлення роботи медичного факультету, проректору І. І. Залюбовському, першим деканам факультету М. І. Яблучанському, В. М. Савченку, усім викладачам і співробітникам.
Щиро бажаю успіхів у навчанні, наукових дослідженнях, творчого натхнення!
Проф. М. АЗАРЕНКОВ, академік НАН України,
проректор з науково-педагогічної роботи.
Сердечно вітаю колектив медичного факультету з 25-річним ювілеєм повернення до нашого славетного університету! Прекрасна, але водночас складна була більш ніж двохсотрічна історія медичного факультету – одного з перших засновників у 1804 році Харківського Імператорського університету. Ученими-медиками і біологами нашої альма-матер створено і реалізовано чимало розробок, значна кількість з яких стала досягненням світового рівня. Медицина – найстаріша в світі наука, її стан завжди визначається рівнем розвитку суспільства. Майбутнє і розвиток медицини безпосередньо пов’язані зі станом та розвитком природничих, високотехнологічних наук і технічним прогресом. Нині неможливо уявити медицину без можливостей рентгенодіагностики, магнітно-резонансної томографії, радіаційної- й електронної мікроскопії та мікроелектроніки, без застосування сучасних досягнень ІТ-технологій і створення новітньої медичної апаратури і техніки. Університет – це унікальна наукова структура, в якій створюються умови для розвитку як для кожного з наукових напрямів, так і для їхньої природної інтеграції, поєднання зусиль для вирішення гострих проблем у різних галузях діяльності людства і в найактуальнішій з них – медицині. Науковці університету активно проводять дослідження, які спрямовані на розвиток саме біомедичної галузі. Понад 30% обсягів з наукових досліджень та розробок, які проводяться в університеті, тим чи іншим чином націлені на удосконалення та створення новітніх засобів з діагностики та лікування захворювань. Бажаю науковцям, викладачам, співробітникам, всьому колективу медичного факультету плідної роботи, натхнення та нових творчих успіхів!
Проф. В. КАТРИЧ, лауреат Державної премії України,
проректор з наукової роботи.
Відродження медичного факультету стало вагомою подією для всіх каразінців, адже він був одним з провідних відділень під час створення класичного університету. Підготовлені Вами фахівці плідно працюють у різних регіонах України та багатьох країнах світу заради добробуту суспільства. Університет має всі підстави пишатися працівниками факультету та його випускниками! Бажаю невичерпної наснаги у щоденній роботі з підготовки нової генерації лікарів, студентам – натхнення у навчанні, викладачам – у виховній та науковій роботі, впевненості у майбутньому, міцного здоров’я та благополуччя!
Доц. А. УДОД, проректор з економічних та соціальних питань.
Життя кожної людини першочергово залежить від якісного медичного обслуговування. Каразінський університет випускає кваліфіковані кадри у різних галузях. Медичний факультет прославляє альма-матер далеко за межами країни, адже ті іноземні студенти, які навчаються на факультеті, успішно складають іспити з медицини на своїй батьківщині. До того ж медичний факультет має ще один ювілей — 10-річчя з нагоди повернення йому історично правильної назви. Зичу всім працівникам міцного здоров’я, любові, злагоди та великого натхнення!
В. ПАХАРЕНКО, проректор з адміністративно-господарчої роботи.
Цього навчального року медичний факультет отримав ліцензію для підготовки магістрів на 750 місць. Сподіваюсь, що найближчим часом з’явиться університетська клініка, яка покращить освіту медиків. Нехай і надалі медичний факультет прославляє нашу альма-матер! Зі святом!
З. НАЗИРОВ, проректор з міжнародного співробітництва.
Прийміть найщиріші вітання з нагоди славетного чвертьвікового ювілею!
Медичний факультет готує спеціалістів, які стають відомими не тільки в Україні, а й у цілому світі. Вступники вашого факультету цілком усвідомлюють переваги класичної університетської освіти, високо оцінюють її перспективи, тому й обирають Каразінський. Інтегрованість досягнень фізики, хімії, біології, математики та інших наук до медичної галузі диктує необхідність вивчення фундаментальних дисциплін для всебічного формування майбутніх лікарів.
Бажаю всім міцного здоров’я, нових наукових і педагогічних звершень! Щастя Вам і благополуччя!
Доц. А. ПАНТЕЛЕЙМОНОВ, проректор з науково-педагогічної роботи.
Вітаю з ювілеєм медичного факультету! Уже 25 років медичний факультет виховує висококваліфікованих учених, які успішно працюють на благо розвитку медичної науки й практичної медицини, охорони здоров’я людини. Наш університет надає своїм студентам усі можливості для повноцінного особистісного розвитку та професійного зростання. Отже, нехай і надалі медичний факультет прославляє нашу альма-матер!
В. ДМИТРІЄНКО, проректор з питань безпеки та охорони.