Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Працюємо на майбутнє!

 


Міжнародний центр мовної сертифікації

ВІД РЕДАКЦІЇ. Міжнародний центр мовної сертифікації приєднується до всіх привітань  з нагоди 25-річчя медичного факультету та бажає ювіляру процвітання.

Міжнародному центру мовної сертифікації надано номер міжнародної класифікації екзаменаційних центрів усього світу. Наш спецкор Таїсія ЄРОХІНА побувала на восьмому поверсі Головного корпусу і ділиться з Вами інформацією про головні задачі Центру та можливості, які він надає членам університетської спільноти.


Які задачі та напрямки Центру?

Семен Леонтійович НЄМЧОНОК, директор Центру:

–        Затвердження МОН України «Порядку підготовки докторів філософії та докторів наук» висунуло на перший план міжнародний іспит з англійської мови рівня В1 та В2, які є обов’язковими для аспірантів та викладачів для успішного захисту наукових дисертацій. Тому сьогодні стало обов'язковим володіння мовою (в основному, англійською) для викладачів, аспірантів і співробітників усіх вчених категорій. Головне завдання центру – допомогти співробітникам університету в оволодінні мовою, підготувати їх до державного іспиту рівня В2 (так званий «впевнений» рівень). Для цього ми почали співпрацювати з двома мовними екзаменаційними синдикатами: міжнародним освітньо-методичним центром «Pearson-Dinternal» і екзаменаційним мовним центром Кембриджського університету «Cambridge English Language Assessment». Нелогічно, щоб викладачі нашого університету шукали деінде місце підготовки та складання іспиту. Другий напрямок роботи пов'язаний із запровадженням єдиних вступних іспитів з іноземних мов для вступу на магістратуру. З наступного року плануємо запровадити підготовку складання єдиних іспитів для студентів. Як відомо, минулого року такий іспит для вступу на магістратуру складали тільки юридичні спеціальності. З цього року перелік спеціальностей розширили. З 2019 іспит планують зробити повсюдним для всіх вузів України.

–        Скільки викладачів відвідують курси зараз?

–        Нині діє 13 груп. Керівництво університету проявило таку ініціативу і запропонувало підготувати викладачів, які викладають, або будуть викладати курси англійською для іноземних студентів, з подальшим складанням іспитів. В даний момент у Центрі безкоштовно відвідують курси 209 осіб.

–        Як народилася ідея створення такого центру?

–        Ідея створення такого центру виношувалася упродовж трьох років, доки я перебував в США. Професор Валентина Григорівна Пасинок, декан факультету іноземних мов, планувала теж створити такий напрям роботи в Лінгвістичному центрі. Але життя показало, що краще було б організувати самостійний центр. Ми вирішили назвати його «Міжнародний центр мовної сертифікації». Справі посприяла зустріч із представниками екзаменаційного центру «Pearson». Каразінський відвідав власник компанії «Dinternal-Books» Шон Харді та менеджер київського підрозділу Анна Тимофєєва, з якими у нас тісні науково-методичні зв'язки. 20 квітня відбудеться Х Міжнародна конференція «Методичні та психолого-педагогічні проблеми викладання іноземних мов на сучасному етапі: шляхи інтеграції школи та ВНЗ». Організатори конференції - кафедра англійської мови та кафедра методики і практики англійської мови. На конференцію завітають викладачі, студенти, вчителі, а також представники «Pearson», які виступлять на пленарному засіданні та дадуть майстер-класи. Цінно, що видавництво «Pearson» зробило нам знижки на придбання підручників для проведення курсів.


–        Які  найближчі плани?

–        У червні, 16-го, відбудеться перший іспит на базі нашого Центру. Це перше складання, до нас приїдуть екзаменатори з «Pearson». Згодом плануємо підготувати і своїх викладачів-екзаменаторів. Ці іспити зможуть складати і студенти, у такому випадку вони будуть звільнені від вступних іспитів до магістратури. Важливо, що іспити валідні, тобто одноразове складання вважається актуальним все життя (на відміну, наприклад, від TOEFL, які дійсні декілька років). Крім того, плануємо в майбутньому приймати на курси викладачів і студентів з інших вузів міста. Каразінський може і повинен бути центром такої форми просвітницької роботи високого і якісного рівня.

Валентина Григорівна ПАСИНОК, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, декан факультету іноземних мов, ініціатор створення Центру:

–        У Східному регіоні подібний центр перший і єдиний на сьогодні. Оскільки ми провідний вуз і факультет, то кому, як не нам слід було створити таку платформу. З одного боку, наша мета підготувати до складання міжнародних іспитів і отримання сертифікатів. З іншого – ми вважаємо за необхідне допомогти місту в поширенні модерних технологій викладання і нових відомостей про екзамени. Ми тримаємо зв'язок з багатьма вузами, регулярно відбуваються конференції, семінари, майстер-класи та наукові школи.

–        Які перші враження від роботи Центру?

–        Чула чимало гарних відгуків від відвідувачів курсів, а серед них – доценти, професори, завідувачі кафедрами. У цих людей напружений графік, неабияке трудове навантаження, однак приємно бачити їхні старання і потяг до знань. Центр подарував новий імпульс до вивчення мови, тим більше з безкоштовною можливістю відвідування, завдяки благородній ініціативі нашого ректора.

Таїсія ЄРОХІНА.