Неділя, травня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

А який у Вас декан?

 

 

Пальма першості в роботі, науці, у спорті…

ВІД РЕДАКЦІЇ. До 25-річчя медичного факультету підготували видання «Медичний факультет Харківського Університету: історія та відродження» під редакцією В. С. Бакірова та І. В. Белозьорова. Книгу презентуватимуть на Міжнародній конференції, присвяченій ювілею факультету, яка відбудеться 25 квітня. Iгор Вiкторович БЕЛОЗЬОРОВ на посаді декана медичного факультету знаходиться з жовтня 2016 року. Нині під його керівництвом готується 3 дисертації. Ігор Вікторович автор понад 250 публікацій, з них 30 патентів, 7 підручників, з яких 3 мають гриф МОН України.


Ігор Вікторович БЕЛОЗЬОРОВ:

– До навчання в школі захоплювався плаванням, приблизно 6 років присвятив вільній боротьбі (чемпіон області). У мене активна родина. Тато – майстер спорту з класичної боротьби. У 8 класі під час обласних змагань з метання малого м'яча на дальність, отримав результат понад 98 м. Тренери запросили мене на заняття з метання диску та спису. Після навчання в спортивній школі вступив до Харківської обласної школи-інтернату спортивного профілю. Мій випуск увійшов до збірної УРСР. Тоді вперше з’явилося бажання стати спортивним лікарем, з 8 класу не розглядав ніякої іншої професії. У 10 класі виконав норматив чемпіона кандидата в майстри спорту. Став чемпіоном України з метання диску. У 1984 р. вступив до Харківського національного медичного університету, але до цього працював санітаром оперблоку 31-й міської лікарні. Був волонтером в Інституті патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка. Викладачі-наставники порадили стати хірургом. В 1992 р. закінчив університет з відзнакою. Інтернатуру проходив на кафедрі торако-абдомінальної хірургії ХМАПО. За розподілом потрапив в ДУ «Iнститут загальної та невiдкладної хiрургiї iменi В. Т. Зайцева НАМН України», де працював до 2016 р. У 2000 р. захистив кандидатську, працював на посаді старшого наукового співробітника відділення Шлунково-кишкових кровотеч, а через три роки став заступником головного лікаря з медичної роботи.

Як потрапили до Каразінського університету?

– У 2011 р. захистив докторську, після чого проф. О. С. Проценко запропонувала посаду на кафедрі загальної клінічної патології. Рейтинг нашого університету зростав, з’явилася велика кількість іноземних студентів. Англомовних кафедр не вистачало. Тоді ректор В. С. Бакіров запропонував відкрити кафедру хірургічних хвороб, оперативної хірургії та топографічної анатомії медичного факультету для англомовних студентів, яку я очолив з дня заснування у 2012 р. На кафедрі було приблизно 7 осіб, нині – понад 100. Викладається 27 хірургічних дисциплін. Кафедра розміщується на 5-ти клінічних базах: три  інституту НАМН України, Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» та Харківська міська отоларингологічна клінічна лікарня № 30. Відкриття кафедри посприяло збільшенню кількості студентів на медичному факультеті в 3 рази.

Чому вирішили стати деканом?

– Насамперед, хочу висловити подяку проф. В. М. Савченку, якого знаю ще зі студентських років. Він викладав у мене фармакологію. Віктор Миколайович, коли вирішив залишити пост декана, запропонував мені взяти участь у конкурсі на посаду. На виборах мене підтримало 87% голосуючих. Приємно, що колеги та студенти висловили свою довіру. Продовжую втілювати в життя факультету ідеї, які висловив у передвиборчій кампанії, особисто з яких: створення університської клініки, створення симуляційного центру, створення спецрадди з захисту кандидатських дисертацій.

Розкажіть про ваші очікування від посади?

– Людина може реалізувати себе тільки через власні дії. Створення університетської клініки сприятиме розвитку клінічного мислення у студентів. У симуляційному центрі відпрацьовуватимуть набуті знання на манекенах та набуватимуть практичних навичок. Будуть можливі й оперативні втручання. Очікування від посади декана – виконати все, що замислив. А потім будемо ставити нові цілі.

К. БОНДАР.