Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Українська як рідна

 

Уперше

Цього навчального року першокурсники медичного факультету різних спеціальностей почали вивчати українську мову. Більшість цих юнаків та дівчат – англомовні громадяни з Туреччини, Марокко, Ірану, Лівану, Нігерії, Єгипту, Індії та ін. Викладання української мови як іноземної забезпечує кафедра мовної підготовки під керівництвом проф. Н. І. Ушакової. Фахово розроблені методики й підручники забезпечують вивчення лексики та основ граматики української мови, а також набуття навичок спілкування.


Студенти-філологи четвертого курсу спеціальності «Українська мова і література», перебуваючи на практиці, якою розпочався другий семестр, теж долучилися до цього процесу. 19 практикантів, відвідуючи заняття викладачів кафедри мовної підготовки, набували методичного досвіду, а згодом проводили відкриті заняття.

…Звучать в аудиторії  «Чорнобривці» українською мовою. Це іноземні студенти, опановуючи початковий курс, зачаровані милозвучністю української мови і красою української пісні, долучаються до нашої національної культури.

В.ШКАФЕНКО,  В. ЩЕРБАК, студенти-практиканти.