З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
Цього навчального року першокурсники медичного факультету різних спеціальностей почали вивчати українську мову. Більшість цих юнаків та дівчат – англомовні громадяни з Туреччини, Марокко, Ірану, Лівану, Нігерії, Єгипту, Індії та ін. Викладання української мови як іноземної забезпечує кафедра мовної підготовки під керівництвом проф. Н. І. Ушакової. Фахово розроблені методики й підручники забезпечують вивчення лексики та основ граматики української мови, а також набуття навичок спілкування.
Студенти-філологи четвертого курсу спеціальності «Українська мова і література», перебуваючи на практиці, якою розпочався другий семестр, теж долучилися до цього процесу. 19 практикантів, відвідуючи заняття викладачів кафедри мовної підготовки, набували методичного досвіду, а згодом проводили відкриті заняття.
…Звучать в аудиторії «Чорнобривці» українською мовою. Це іноземні студенти, опановуючи початковий курс, зачаровані милозвучністю української мови і красою української пісні, долучаються до нашої національної культури.
В.ШКАФЕНКО, В. ЩЕРБАК, студенти-практиканти.