Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Міжнародні зв’язки

 

Обмін досвідом

ВІД РЕДАКЦІЇ. Співробітники медичного факультету беруть участь у 150 науково-практичних конференціях, зокрема 58 міжнародних, виступили з доповідями на 500 з'їздах, симпозіумах, форумах. Медичний факультет тісно співпрацює з колегами інших країн. Підписані договори про обмін досвідом, наукове співробітництво та проведення спільних науково-дослідних робіт з науково-дослідними та клінічними установами з таким ВНЗ: Університет Віттен (Германія), Університет Сапієнза (Італія), Університет Грац (Австрія), Університет Джорджа Вашингтона (США) та інші.


Н. А. КОМАРОМІ, асистент кафедри загальної та клінічної патології: «У 2003 р. медичний факультет внесли до Світового довідника вищих медичних навчальних закладів Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міжнародного довідника медичної освіти Фундації розвитку міжнародної медичної освіти. Реалізується програма Erasmus, яка надає можливість навчатися, викладати або проходити стажування в іншій країні. Наш факультет взаємодіє з Університетом Арістотеля в Салоніках (Греція), бере участь у Foggia ERASMUS + K107, програмі MUSA (державна італійська програма по регіону Патагонія). Цього семестру двоє студентів поїхали на стажування до Університету Фоджа: Орина Бугакова (4 курс) та Володимир Дунаєв (4 курс). Також за цією програмою стажувалися Анастасія Узлова (6 курс) та Владислав Шевченко (5 курс)».

Владислав ШЕВЧЕНКО ділиться своїми враженнями від навчання в Університеті Фоджі: «Я здобув цінний досвід в міжнародних програмах, удосконалив навички, прослухав цікаві мультимедійні лекції з медицини, відвідував курси італійської мови (рівні А1/А2 та В1), покращив знання з англійської мови та отримав безцінну лікарську практику, брав участь у конференції «Il Cancro del Polmone: Verso la Rete Oncologica Pugliese», присвяченій проблемі раку легень. На захід мене запросив проф. Франческо Соллітто, директор відділу торакальної хірургії Університетської клініки Фоджі».

Анастасія УЗЛОВА: «Участь у цій програмі є чудовим шансом проявити себе, набратися безцінного досвіду, вивчити новітні методи лікування та діагностики, побачити на власні очі, що таке європейська система освіти, познайомитися з новими людьми та помандрувати! І не менш важливе - випробувати, пізнати і знайти себе!»

Випускниця медичного факультету Аджай Еніола Рут в листопаді 2017 року успішно склала іспити та вступила до магістратури американської вищої школи  в Університет в м. Дентон (США).

Також Каразінський університет підписав два договори про співпрацю з Польщею і Болгарією. Влітку 2017 р. до Варшави поїхали на практику п'ять студентів медичного факультету. У рамках договору вони пройшли практику в Клінічній лікарні Немовляти Ісуса та в Центрі онкології. Після закінчення практики студенти отримали сертифікати міжнародного зразка. Українсько-Африканський академічний центр надав всебічну консультацію і підтримку в підготовці пакету документів для візи.

Н. А. КОМАРОМІ: «Співробітники кафедри загальної та клінічної патології співпрацювали з кафедрою анатомії університету Віттен/Хердекке (Німеччина), де вивчали морфологічні особливості черепів людей, що проживали на території Харківської області за часів Хазарського каганату. У межах наукового проекту проводився порівняльний аналіз нормальних черепів та черепів з набутими деформаціями. Зробили рентгенівські знімки черепів, здобутих із поховань часів Хазарського каганату на території України. Під керівництвом проф. Вольфганга Арнольда з університету Віттен/Хердекке було захищено кандидатську дисертацію В. А. Федорищева.

Моя колега з кафедри І. Р. Вишневська минулого року перемогла на Глобальному форумі з серцево-судинних клінічних випробуваннях, де виступила з доповіддю «Biomarkers of reduced kidney function in patients with ST segment elevation myocardial infarction». Проф. А. В. Мартиненко співпрацював з проф. Рейчел Аллена з Національної вищої школи мистецтв і ремесел (Франція). Унаслідок співпраці була опублікована стаття «Довготривалий розвиток відновлення кісток із замінниками кісткового трансплантата» в журналі ХНУ імені В.Н. Каразіна (серія «Медицина»)».

Співробітники кафедри внутрішньої медицини стажувалися у Республіканській лікарні м. Каунас (Литва), у Медичному центрі м. Баку (Азербайджан), у Дослідницькому центрі Борстеля та Відкритому медичному університеті м. Зальцбург (Німеччина) та ін. Викладачі є членами Європейських товариств кардіології, аритмії серця, артеріальної гіпертензії. Кафедра за час свого існування взяла участь у 22 міжнародних клінічних дослідженнях та нині виконує 2 дослідження в рамках міжнародного наукового співробітництва.

К. КУПЕР.