Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Абітурієнт-2018

 

Майбутній каразінець

ВІД РЕДАКЦІЇ. Кирило КОЛЯДА, одинадцятикласник Лозівського НВК «ЗНЗ-ліцей» № 4, збирається вступати до Каразінського університету на медичний факультет. Він мріє стати хірургом. Цього року юнак захистив науково-дослідницьку роботу у секції «Медицина» в МАН України.


Проф. Є. Я. НІКОЛЕНКО, завідувач кафедри сімейної медицини, куратор Наукового товариства медичного факультету: «З Кирилом Колядою ми займаємося науково-дослідницькою роботою з жовтня 2017 року. Тема нашого дослідження: «Оцінка фізичного стану школярів у залежності від профілю факторів ризику хронічних неінфекційних захворювань». Разом з його викладачем біології С. В. Падалко виступили науковими керівниками. Під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України Кирило посів ІІ місце».

Кирило КОЛЯДА: «З дитинства мене захоплювала медицина. У родині не було лікарів. Лише дідусь вступив на хірурга, але, на жаль, не закінчив навчання за станом здоров’я. У 11 класі я дізнався, що можна написати наукову роботу. З цим проханням звернувся до своєї вчительки Світлани Володимирівни, яка скерувала мене до МАН. Там Наталія Степанівна Огурцова познайомила мене з Євгенієм Яковичем, який допоміг визначитися з темою. У нашій роботі використовували різноманітні тести: проба Мартіне- Кушелевського (20 присідань за 30 сек.), проба Штанге (затримка дихання під час вдиху, оцінка дихальної функції), проба Генчі (затримка дихання під час видиху), проба Ромберга (оцінка статичної координації людини), клиностатичний тест. За їхньою допомогою визначали функціональний стан організму людини. Сьогодні основними причинами смертності є неінфекційні захворювання: артеріальна гіпертензія, інфаркт, інсульт, рак тощо. Важливо досліджувати цю тему, тому захотілося зробити власний внесок.

Мрію вступити до Каразінського університету, адже тут зможу підвищити свій рівень знань. На контрольній, яка передувала захисту науково-дослідницької роботи, містилися не лише завдання шкільного рівня, а й матеріал, який вивчається студентами-першокурсниками. Це мій перший досвід у публічних виступах, який вдало пройшов».

К. ДОМНІЧ.