Вівторок, вересня 26, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Історики

Назустріч молодій науці

ВІД РЕДАКЦІЇ: У грудні 2017 р. на історичному обрали нового  голову  СНТ – четвертокурсника Олександра КУЛІКА. Хлопець сформував молоду команду, яка активно працює  над розвитком студентської науки  на факультеті.

На думку Олександра,  студентське наукове товариство є тим дороговказом, який показує шлях в науку для студентів.  На факультеті наразі діє 8 студентських наукових  гуртків, діяльність яких координує куратор СНТ канд. іст. наук Світлана Василівна Нижнікова. Зазвичай зібрання гуртків проводяться раз на місяць  у формі семінарів, круглих столів, доповідей та зустрічей з відомими гостями. Також  бувають і виїзні засідання. Наприклад,  учасники гуртка «Історія України» кожного року роблять архівний об’їзд Польщі, а учасники гуртка «Історіографії та джерелознавства» об’їжджають історичні пам’ятки Харківської області.

– Нашим першочерговим завданням  є організація  міжнародної конференції молодих вчених «Каразінські читання», яка щорічно проходить у стінах нашого університету,  – говорить С. В. Нижнікова.  – Олександр Кулік створив команду, яка  дуже активно працює над її підготовкою.

Щороку конференція «Каразінські читання» проходить в останню п’ятницю квітня і нараховує 150-200 учасників з різних вищих навчальних закладів та інших освітньо-наукових установ Харкова, України і ближнього зарубіжжя. Молоді вчені мають змогу дискутувати про різні актуальні історичні питання. Водночас, з року в рік команда Студентського наукового товариства історичного факультету зіштовхується з проблемою матеріального забезпечення.

– На жаль, СНТ не має власного бюджету і це дуже незручно. Ми б дуже хотіли провести конференцію на більш високому рівні, тому щороку за грошовою допомогою СНТ звертається до Студентської ради і щороку чує відмову, бо бюджетом Студради це не передбачено. Ми сподіваємося, що в цьому році вдасться вирішити наявну проблему завдяки налагодженню конструктивного діалогу з головою Студентської ради Мариною Дудніченко, яка готова піти назустріч молодій науці. Ми за це їй дуже вдячні, – говорить Олександр Кулік.

Головувати СНТ – справа  надзвичайно відповідальна, яка вимагає багато часу.

– Це можна назвати синдромом постійних дедлайнів,  – говорить Олександр.  – Але це, безумовно, має і свої плюси. Бути головою СНТ – це безцінний досвід роботи в команді, який знадобиться мені в подальшому житті.

С.В. НИЖНІКОВА:

– Мені подобається працювати з нашими студентами, у яких є ідеї та бажання щось робити, вони – дуже активні, і це імпонує. Крім того, керівництво факультету підтримує всі наші пропозиції, і це надихає працювати краще.

За традицією у травні до Дня науки  на факультеті відбудуться урочисті засідання студентських наукових гуртків, під час яких  підніматимуться актуальні проблеми історії.

Карина ТАРАСЕВИЧ.