З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ: У грудні 2017 р. на історичному обрали нового голову СНТ – четвертокурсника Олександра КУЛІКА. Хлопець сформував молоду команду, яка активно працює над розвитком студентської науки на факультеті.
На думку Олександра, студентське наукове товариство є тим дороговказом, який показує шлях в науку для студентів. На факультеті наразі діє 8 студентських наукових гуртків, діяльність яких координує куратор СНТ канд. іст. наук Світлана Василівна Нижнікова. Зазвичай зібрання гуртків проводяться раз на місяць у формі семінарів, круглих столів, доповідей та зустрічей з відомими гостями. Також бувають і виїзні засідання. Наприклад, учасники гуртка «Історія України» кожного року роблять архівний об’їзд Польщі, а учасники гуртка «Історіографії та джерелознавства» об’їжджають історичні пам’ятки Харківської області.
– Нашим першочерговим завданням є організація міжнародної конференції молодих вчених «Каразінські читання», яка щорічно проходить у стінах нашого університету, – говорить С. В. Нижнікова. – Олександр Кулік створив команду, яка дуже активно працює над її підготовкою.
Щороку конференція «Каразінські читання» проходить в останню п’ятницю квітня і нараховує 150-200 учасників з різних вищих навчальних закладів та інших освітньо-наукових установ Харкова, України і ближнього зарубіжжя. Молоді вчені мають змогу дискутувати про різні актуальні історичні питання. Водночас, з року в рік команда Студентського наукового товариства історичного факультету зіштовхується з проблемою матеріального забезпечення.
– На жаль, СНТ не має власного бюджету і це дуже незручно. Ми б дуже хотіли провести конференцію на більш високому рівні, тому щороку за грошовою допомогою СНТ звертається до Студентської ради і щороку чує відмову, бо бюджетом Студради це не передбачено. Ми сподіваємося, що в цьому році вдасться вирішити наявну проблему завдяки налагодженню конструктивного діалогу з головою Студентської ради Мариною Дудніченко, яка готова піти назустріч молодій науці. Ми за це їй дуже вдячні, – говорить Олександр Кулік.
Головувати СНТ – справа надзвичайно відповідальна, яка вимагає багато часу.
– Це можна назвати синдромом постійних дедлайнів, – говорить Олександр. – Але це, безумовно, має і свої плюси. Бути головою СНТ – це безцінний досвід роботи в команді, який знадобиться мені в подальшому житті.
С.В. НИЖНІКОВА:
– Мені подобається працювати з нашими студентами, у яких є ідеї та бажання щось робити, вони – дуже активні, і це імпонує. Крім того, керівництво факультету підтримує всі наші пропозиції, і це надихає працювати краще.
За традицією у травні до Дня науки на факультеті відбудуться урочисті засідання студентських наукових гуртків, під час яких підніматимуться актуальні проблеми історії.
Карина ТАРАСЕВИЧ.