Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Прокинувся - прибери планету

Екологи-першокурсники на практиці цього року показали приклад всім. Під гаслом «Прокинувся - прибери планету» було проведено акцію генерального прибирання пляжу Чорного моря, міста Алушти. Там, де дика зона і не слідкують за чистотою охоронці санаторіїв «Евріка» та «Семидвір'я», море принесло нам здобутки людської еволюції, нерозчинне водою сміття.
На екологічному факультеті загальноекологічна студентська практика першого курсу, що почалася першого червня проходила в два етапи. Перший – вивчення усіх природних компонентів Гомольшанського парку, тобто грунту, рослинності, клімату, другий – вивчення тих самих компонентів, але в іншій природній зоні – в Криму (м. Алушта). Практика триває сім тижнів: по три тижні на перший і другий етап, та один тиждень на обробку матеріалів і підготовку роботи.
На другому курсі студенти проходять ландшафтно-екологічну практику, яка теж має два етапи. Спочатку практиканти по Харківській області відбирають зразки води і виконують токсикологічні експерименти. Цього року виїжджали на малі річки та водойми. Потім в лабораторіях проводили дослідження на дафніях. Дафнії – дрібні рачки (розміри тіла дорослих особин від 0,6 до 6 мм). Вони населяють всі типи стоячих континентальних водоймищ, зустрічаються також у багатьох річках з повільною течією, у калюжах, ставках і озерах часто мають високу чисельність і біомасу. Другий етап відбувався в Карпатах на теріторії Івано-Франківської області, де в заповідниках брались зразки води та вивчались природні комплекси.
Після третього курсу практика студентів екологічного факультету має назву виробничої або передкваліфікаційної. Факультет має довготривалі договори на проходження передкваліфікаційної практики з Державною екологічною інспекцією в Харкові, Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області, ННЦ інститутом грунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського. Окремо за листами-проханнями від університету студентів беруть працювати в державні установи із заключенням контракту: в Державну інспекцію з карантину рослин по Харківській області, Харківське державне відділення комплексних досліджень і оцінки впливу на навколишнє середовище тощо. Така практика триває до 19 липня.
Доц. Н. В. МАКСИМЕНКО, керівник практики: «Зазвичай студенти після передкваліфікаційної практики отримують пропозиції працювати в тому закладі, де вони були влітку. Наприклад, випускниця кафедри екології та неоекології Олександра КРАВЧЕНКО працює в Екологічній інспекції і вже в цьому році приймала практикантів до себе на роботу».
Після кожної екологічної практики студенти захищали свої роботи на конкурсах студентських наукових робіт, найкращі написали тези й послали їх на всеукраїнські конференції. Щорічно за наукову роботу близько 20 студентів факультету нагороджуються дипломами і грамотами на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах та конкурсах.


С. БУРИК, наш кор.