З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
таким назвали Каразінський університет за результатами рейтингу QS World University Rankings-2019. Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна за результатами цього щорічного рейтингу посідає 481 місце, що є найвищим показником серед українських закладів вищої освіти. Рейтинг QS World University Rankings – це глобальне дослідження показників досягнень вищих навчальних закладів світового значення в галузі освіти й науки, один із найвпливовіших рейтингів світу. Підрахунки веде британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds (QS). На першому місці беруть до уваги такі показники: активність в академічному середовищі, індекс репутації серед роботодавців, співвідношення кількості професорсько-викладацького складу до кількості студентів, індекс цитування наукових статей викладацького складу в Scopus, кількість іноземних студентів і викладачів. До уваги читачів! «Університет є одним з ініціаторів Великої хартії університетів (Magna Charta Universitatum), членом Міжнародної асоціації університетів та Європейської асоціації університетів, асоційований член Європейської мережі ядерної освіти, співзасновник Євразійської асоціації університетів», – йдеться у повідомленні про Каразінський університет на веб-сайті QS World University Rankings-2019. VIVAT UNIVERSITAS! VIVANT PROFESSORES!
Мить зупиняв О. ДЕУС.
ХVII підсумкова конференція Малого Каразінського університету, в якому навчалося минулого навчального року 1500 дітей у 142 групах, зібрала 200 учнів, які представили 155 доповідей (вони були заслухані у 10 секціях: фізика, математика, інформатика, біологія, хімія, психологія, німецька, англійська мова, археологія, літературна студія. У вихованців МК багато досягнень, а шестеро хлопчиків та дівчаток представлятимуть Україну на міжнародних олімпіадах. Ректор, академік В.С. Бакіров нагородив грамотами 26 учнів – переможців 4-го етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.