П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер

Вступна кампанія-2018: без збоїв

ВІД РЕДАКЦІЇ: Про перебіг цьогорічної вступної кампанії поговоримо зі заступником відповідального секретаря  приймальної комісії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна   доц. О. О. АНОЩЕНКО.

–  Ольго Олексіївно, як минула цьогорічна вступна кампанія?

–  Головна особливість полягає у тому, що вона пройшла набагато спокійніше, ніж попередня. Без збоїв. Я хочу зауважити, що, мабуть, найбільш приємною особливістю вступної кампанії цьогоріч була справно працююча система ЄДЕБО, яка не підвисала і дала можливість як вступникам, так і приймальним комісіям працювати спокійно та комфортно. За останні роки  це була найбільш стабільна вступна кампанія щодо зв’язку з Єдиною державною електронною базою освітніх послуг та роботи в цілому. Виникали побоювання, чи достатньо буде абітурієнтів. Але із цього приводу, на щастя, хвилювання теж були марними. Маємо оптимістичні результати в основних позиціях, є приріст в кількісних та якісних показниках.   Якісний склад вступників також був досить високим, у порівнянні з попередніми роками. Результати вступної кампанії-2018 порадували.

– Чи збільшилась кількість заяв вступників?

– Кількість заяв впродовж останніх трьох років зменшується. Це пов’язано зі змінами в Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти, що зменшують максимальну кількість заяв, які можна подати на місця держзамовлення. Якщо у 2016 році ліміт на місця державного замовлення складав 15 заяв, 2017 році – 9, то цього року – лише 7 заяв. Це впливає на загальну їх кількість.   У 2016 році  нам було надіслано 25 801 заяву, і  ми були на 9 місці серед закладів вищої освіти України. Минулого року мали близько 20 500 заяв і –  8 сходинка. До  університету  в  2018  р.  на  денну  форму навчання на основі повної загальної середньої освіти було подано 19205 заяв абітурієнтів. І – сьоме місце в Україні за кількістю заяв вступників. Від абітурієнтів, які претендують на зарахування за квотами, було подано 65 заяв, зараховано на місця державного замовлення 21 особа. Для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти було отримано 1169 рекомендацій на місця держзамовлення. Варто сказати, що це кількість рекомендацій, а не власне студентів. Адже значна кількість кращих дітей, які були в перших рядках рейтингів, як правило, обрали у результаті  навчання закордоном. Відтак, цього року ми віддали державному замовнику 120 місць за денною формою навчання. На денну форму навчання було прийнято 1082 абітурієнта (2017 р. – 1028). На навчання за контрактом вступили 1185 осіб (2017р.  – 925). Сумарно на перший курс зараховано на триста чоловік більше, що на  15% перевищує цей показник  у 2017 році.

– Яким був конкурс в цілому, на які спеціальності він був найвищим?

– Конкурс  по університету на денну форму  навчання  на  місця  державного замовлення  складав  17,7  (у  2017  р.  –  14,1).  Нічого нового цього року не відбулося. Найвищий конкурс  був за такими спеціальностями: «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – 91,3 «Журналістика» – 90,9; «Філологія: Східні мови та літератури (переклад включно) перша – китайська » – 89,4; «Право» – 51; «Міжнародні економічні відносини» – 41,9.  Іноземні мови, міжнародні, економічні спеціальності – як завжди, фаворити у молоді, хоча не дуже відстають від них і «Комп’ютерні науки».

– Як щодо унікальних абітурієнтів, якими університет може пишатися?

– Цього року кількість вступників-переможців різних конкурсів та олімпіад більша, ніж коли-небудь. Всього до університету зарахований 31 вступник, який є призером IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів і призером ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Унікальна ситуація склалася на  факультеті математики і інформатики: спостерігався  бум на  спеціальності «Математика» серед абітурієнтів, які мали конкурсний бал 200, тобто найвищий, їх було 22 чоловіка. Добре, що максимальний обсяг державного замовлення за цією спеціальністю – 30. І всі ці обдаровані та сильні  діти отримали своє місце. Тут спостерігався високий прохідний бал – 194,243.  Студентами факультету математики і інформатики стали чотири призери Міжнародної олімпіади з математики: Сарапін Роман, Нго Нгок Тхай Шон, Коваль Ілля і Гарбузова Аліна.  Ми задоволені кількістю зарахованих першокурсників та їх якісним складом. Далі все залежить від праці  студентів над собою. Адже результати ЗНО та середній бал додатка  до атестата не завжди є гарантією відмінного навчання в університеті.

– Ольго Олексіївно, Ви задоволені вступною кампанією цього року?

– Так, задоволена. Адже зростання і кількісних, і якісних показників вступників до Харківського університету – сьогодні є нетиповим для України явищем. Це свідчить про те, що нас знають, поважають та люблять. Авторитет Каразінського університету досить потужний, і нам надалі його підтримувати.

Ліна МОРСЬКА.