Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Петро Гулак-Артемовський: класик на тлі нашого часу

Рік із нами!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Восени виповнюється  рік з моменту встановлення біля Каразінського університету пам`ятника класику українськоїлітератури Петру Гулаку-Артемовському.

…Чи пам’ятаєте, що майбутній класик приїхав до Харкова у 27-річному віці й назавжди лишився на Слобожанщині. У різні роки Гулак-Артемовський обіймав у альма матер різні посади: ординарного професора історії та географії, декана словесного відділення, а з 1841 р. до самісінького виходу у відставку очолював навчальний заклад у статусі ректора. Університетська спільнота добре пам’ятає, як ми встановлювали пам`ятник.  Як Велика Учена рада ще у січні оголосила збір коштів. Як солідну суму пожертвували небайдужі земляки. Як решту додав президент харківської бізнесової групи DCH Олександр Ярославський. Вдячний Університет пам’ятає всі прізвища! І прізвище скульптора Олександра РІДНОГО,   який  працював над бронзовим постаментом...

Доц. Н. П. ЄВСТАФ’ЄВА, викладач: «Пам’ятник –  це завжди прагнення залишити в пам’яті образ дорогих нам людей. Харківський університет дав науці та культурі багатьох видатних діячів, про яких повинні знати та пам’ятати мешканці нашого міста, гості, в першу чергу, вихованці альма матер.  Безумовно, спорудження пам’ятника – це  шляхетна та важлива справа».

Анна КОЧИШ.