З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
ВІД РЕДАКЦІЇ: Міжнародний круглий стіл «Проблеми інформатизації архівної справи: процеси цифровізації (теорія і практика)». На цьому семінарі були присутні керівники найбільших архівів України, які обговорили проблеми і перспективи цифровізації.
Проф. С. І. ПОСОХОВ, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології: « Комп'ютерні технології швидко розвиваються і активно впроваджуються в різні сфери життя. Інформація стає потужним фактором розвитку суспільства. Центрами зосередження інформації, в тому числі, є архіви. На круглому столі обговорювався і світовий, і вітчизняний досвід цифровізації, тобто переведення документів в електронний формат для більш швидкого і зручного використання інформації. Наприклад, я на цьому семінарі розповідав про польський досвід, адже їх архівна система у справі цифровізації досягла значних успіхів. Зараз в Україні на державному рівні прийнято рішення, що потрібно активніше здійснювати цифровізацію документів, щоби зробити їх доступними для користувачів. Однак існує чимало труднощів та перешкод. Наприклад, проблемою є належне зберігання інформації в електронному форматі, забезпечення авторського права і т.ін.
Під час засідання відбулося урочисте підписання договору про співробітництво між Центральним державним архівом зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) та Білоруським державним архівом науково-технічної документації (БДАНТД). Цього дня в Музеї історії нашого університету також була презентована віртуальна тематична виставка документів Центрального державного архіву зарубіжної україніки «Загартовані безсмертям», приурочена до 100-річчя Української Революції та створення армії УНР.
Карина ТАРАСЕВИЧ.