Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рада іноземних студентів

Студентське самоврядування

ВІД РЕДАКЦІЇ. Минулого семестру ми писали про новостворену раду іноземних студентів. Тому вирішили дізнатися, ЩО вже зроблено, ДЕ знаходять сили розвивати підрозділ, КОЛИ поставлять перед собою нові завдання.

Голова ради іноземних студентів Касим Мохаммад САЛМАН:

– Найперше хотів би подякувати вельмишановному ректорові, академіку В. С. Бакірову та всім керівникам університету за серйозну допомогу в організації нашої діяльності. Роботи – багато.

– Над чим нещодавно працювали?

– Наша організація – єдиний механізм. Я вірю в командну роботу. Ми співпрацюємо з усіма студентами, а особливо з першокурсниками. Наш центр має сторінку в Facebook, до якої може долучитись кожен та написати мені особисто про проблеми. Прийнято рішення створити сервісний центр на базі регіонального центру міжнародних проектів і  програм. На першому плані, звичайно, стоять проблеми навчальні. Далі розбираємося в проблемах побуту, здоров’я, відпочинку. Так, ми організували футбольний турнір серед команд іноземних студентів університету. У ньому взяли участь 6 команд: «Medical Kings» (І місце), «Beeta Blockers» (ІІ місце), «Gladiators» (ІІІ місце), «Arab Stars», «Uzbek Tigers», «Lion Riders». На мою думку, щоб досягти успіху в житті, повинні гармонійно поєднуватись спорт та навчання. З власного досвіду знаю, як футбол вчить ніколи не здаватися та завжди йти вперед, адже у грі немає значення твій колір шкіри, релігія та з якої ти країни. Спорт об’єднує.


– Як пройшла зустріч з першокурсниками?

– Я завжди кажу першокурсникам, що вони – майбутнє університету.  Май терпіння та сміливість говорити про проблеми, аби найбільш конструктивно їх розв’язувати.

Чи закуплена англомовна література для медичного факультету?

–  На скільки мені відомо, університетська бібліотека у 2018 р. закупила майже 9000 тисяч англомовних підручників для медичного факультету. Також ми самотужки даруємо книги до ЦНБ. Так, я подарував 10 підручників з анатомії, біохімії та мікробіології, закликав інших випускників 2018 року зробити подарунок для бібліотеки.

– У своїй програмі зазначали, що хочете впровадити електронні журнали відвідування. Чи ще не відмовилися від цієї ідеї?

–  Електронні журнали  –  чудова ініціатива. Інші університети нашого рівня мають такі журнали. Чому би Каразінському університету не стати наступним? Адже ми – найкращі!

Надія РУБІНІНА, Карина БОНДАР.