Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Харківське коріння красного письменства

Мить. Вересень-2018

ВІД РЕДАКЦІЇ. Відкрита лекція проф. Т.С.МАТВЄЄВОЇ «Харківське коріння красного письменства: біографічні та літературні цікавинки», організована і проведена  науковим товариством філологічного факультету, зібрала десятки студентів, і не лише  філологів. Лекція стала своєрідним стартом для цьогорічної діяльності наукового товариства.

Голова товариства доц. Г.О. САВЧУК: «Ми збираємо найактивніших студентів факультету. Вони готують поетичні презентації, досліджують архівні джерела, діляться креативними ідеями. Запрошуємо талановитих викладачів і письменників». Студенти ще й отримують додаткові бали у рейтингу за участь у діяльності СНТ. Раз на два тижні ми збираємося в університетській бібліотеці, якій дуже вдячні за надані приміщення.


Мені було дуже приємно знаходитися серед своїх колег і слухати змістовну лекцію проф. Т.С.МАТВЄЄВОЇ, бачити уважні обличчя, спостерігати за нотатками, які роблять присутні. А тема дуже цікава і небанальна. От Ви, наприклад, знали про перших українських майстрів слова: Г. Сковороду, Г. Квітку-Основ’яненка, М. Костомарова та П. Гулака-Артемовського. Знали напевно, що їх діяльність пов’язана з Харковом та Каразінським університетом. А от напевно не знали, як і я, про надзвичайно цікаві біографічні деталі, яких на звичайних лекціях з української літератури зазвичай і не почуєш. Наприклад, Г. Квітка-Основ’яненко виріс у старосвітському панському побуті, де життя проходило дуже розмірено й у великому достатку, що могло розбещити майбутнього письменника, але цього не сталось. А ректор Харківського університету П. Гулак-Артемовський на лекції вдягав усі діамантові перстні, які у світлі свічок робили його схожим на чарівника...

НЕ ПРОПУСТІТЬ у «Лекційному залі» «Харківського університету» у чергових номерах лекцію Тетяни Степанівни, зробленої цього дня і наданої університетській газеті для широкого загалу.

Надія РУБІНІНА