Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«Я навчався на мехматі…»

«Я навчався на мехматі…» - О. Ф. КРИЖАНОВСЬКИЙ,

кращий вчитель математики-2010 в Україні


Повідомляючи в №11 «Харківського університету» гарячу новину про О. Ф. КРИЖАНОВСЬКОГО, вихованця мехмату, вчителя математики навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія», що здобув перемогу в цьогорічному Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Вчитель року», ми обіцяли вам зустріч із Олександром Феліксовичем.
– Олександре Феліксовичу, як Ви оцінюєте власне досягнення?
– Я навчався на мехматі Харківського університету… І цим все сказано. Вважаю, що на нинішньому конкурсі «Вчитель року»-2010 я був кращим учителем математики серед тих, хто взяв у ньому участь. Я зовсім не думаю, що на всю Україну немає ліпшого чи досвідченішого педагога-математика, адже в мене є багато колег, що так само готують дітей до олімпіад і розробляють особисті методики. Але цього разу я був найсильнішим.
Конкурс «Вчитель року» проходить раз на чотири роки. Цього року я брати участь в ньому участь не збирався, адже підготовка до нього забирає дуже багато часу. Від Харкова своєї кандидатури ніхто не подав, тому попросили мене. Корисно було обмінятися безцінним досвідом із колегами з інших областей. Можу сказати, що я нічого не втратив, а навпаки багато чого набув. Звичайно, перемога – це завжди приємно.
– Який внесок університету у Вашу перемогу?
– Повторюся: я навчався на мехматі. Це механіко-математичний факультет Харківського університету дав мені ґрунтовні знання та чудову школу життя. Мене вчили чудові викладачі, професіонали високого ґатунку, серед них В. М. БОРОК, Б. В. НОВІКОВ і В. Г. УШАКОВ. Це вони зробили мене математиком. Мехмат дав не лише знання, а й виховання. Нас гартувало, здружувало, робило дорослими людьми, громадянами спілкування поза парами. Згадую з теплотою про традиційне спілкування на Днях факультету, у «Фігуровці», різноманітних інших заходах. Із своїми мехматівськими друзями я спілкуюся й досі.
Лариса Олександрівна БЕСКАРАВАЙНА, директор школи №45:
- Олександр Феліксович творча, талановита, обдарована.людина. До речі, майже всі наші вчителі – десь до 40 чол. саме вихованці Харківського університету. Випускники університету – це люди науки, перш за все. Вони мають широкий кругозір та спектр інтересів. Оригінальні методики викладання на своїх уроках вирізняють їх особливо, і особливі наукові підходи, набуті в університеті та розширені після випуску. Власне я й сама випускниця хімфаку, який дав мені професію. Кажуть, що коли одинадцятикласники випускаються, у ВНЗ їх кидають напризволяще. Так ось у Каразінському працюють куратори за покликанням, що згладжують для вчорашніх школярів тяжкий перехід від дитячості до дорослості. Можу з упевненістю сказати, що у Харківському університеті існує справжнє студентське братство!


А. КАНТ.