Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Захисти

Хімік Володимир ФАРАФОНОВ: «Захистив дисертацію впевнено…»

ВІД РЕДАКЦІЇ. У вересні на засіданні спеціалізованої вченої ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, аспірант Володимир ФАРАФОНОВ захистив дисертацію «Локалізація та гідратація органічних барвників в міцелах поверхнево-активних речовин за даними молекулярно-динамічного моделювання» на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук.

Володимир ФАРАФОНОВ: «Мета  роботи – розробка підходу до визначення мікроскопічних характеристик молекул органічних барвників, адсорбованих міцелами іонних ПАР та характеристика його за допомогою ряду типових кислотно-основних та сольватохромних барвників.  Для цього потрібно використовувати молекулярно-динамічне моделювання та обчислювальні методи квантової хімії. Предмет дослідження – – залежність локалізації, орієнтації та гідратації молекули органічного барвника, адсорбованого міцелами ПАР (поверхнево-активні речовини), від природи ПАР та протеолітичної форми органічного барвника».

– Володимире, хто ваш науковий керівник, хто опоненти?

– Моїми опонентами були доктор хімічних наук та старший науковий співробітник Горб Леонід Григорович і доктор фізико-математичних наук та старший науковий співробітник Ільницький Ярослав Миколайович. Активна та відповідальна підготовка до захисту кандидатської дисертації відбулася за підтримки наукового керівника Лебідя Олександра Валентиновича – кандидата хімічних наук, доцента кафедри фізичної хімії. Олександр Валентинович консультував, допомагав у молекулярному моделюванні методу,  у публікації статей. Варто додати, завідувач кафедри фізичної хімії проф. М. О. Мчедлов- Петросян підтримував мене, давав необхідні поради. Тема цікава і для Миколи Отаровича, тому його  участь у роботі була важливою».

Науковий керівник доц. О. В. ЛЕБІДЬ: «Мої враження від роботи з Володимиром – найкращі. Людина дуже відповідальна, Володимир працював наполегливо та головне – результативно. Саме дослідження полягає у деяких комп’ютерних обчислювальних експериментах і на цьому шляху є багато різних труднощів, які потрібно розуміти, знаходити шляхи, щоби їх вирішувати. Володя з цим впорався просто прекрасно, він все робив сам і робив дуже добре. Коли виникали якісь проблеми, складні моменти, він самостійно шукав їх вирішення. Складності бувають завжди, і без них ніяка робота не проходить. А Володимир відповідально їх вирішував. Я був спокійним на захисті, а Володя захищався впевнено. Тому і маємо позитивний результат».

Володимир: «Захищався я  впевнено. почував себе досить спокійно. Адже роботу я  неодноразово презентував на науковому семінарі у Львові. Знав позитивний бік дослідження, з іншого боку, робота виконана правильно, результати цікаві. І на різноманітні запитання я з легкістю відповів. Сьогодні ми з моїм науковим керівником та завідуючим кафедрою, продовжуємо займатися цією вдало підібраною темою.  Тому що є багато над чим працювати».

Кого ви хочете згадати у цей день захисту своєї кандидатської дисертації?

Звісно,  батьків. А особливо  мою шкільну вчительку  хімії середньої школи №5 – Гребенюк Людмилу Федорівну. Знаю, що їй буде дуже приємно, що її учень досяг успіхів! Людмила Федорівна сама вихованка факультету хімії Каразінського університету. Естафета продовжується,  і це дуже радує.

Анна КОЧИШ.