Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Прощання

Євген Михайлович Воробйов

5 листопада 2018 р. пішов із життя Заслужений професор Харківського  університету, лауреат премії імені В. Н. Каразіна, Відмінник освіти України, професор кафедри міжнародного бізнесу та економічної теорії факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, доктор економічних наук  Євген Михайлович  Воробйов. Смерть завжди забирає гідних... Євген Михайлович боровся із страшною хворобою всіма силами, вірою і любов’ю… І все життя цієї світлої людини було пронизане  любов’ю, надією, енергією. До сім’ї, роботи, до свого рідного університету. Юнак із Маріуполя у стінах Каразінського став крупним ученим-економістом, талановитим вихователем, лідером. І народжений був лідером. Усі, хто прощався із колегою, другом, учителем 8 листопада, підкреслювали це.  Справжній інтелігент, порядна і високоморальна університетська людина. І завжди залишався таким, у всі часи і у всіх ситуаціях, у всіх потрясіннях і перебудовах: справжній, чесний, відкритий, справедливий, енергійний, вірний, глибоко порядний…

…50 років свого життя він присвятив нашому університету. Тривалий час завідував кафедрою економічної теорії університету. Його гарячі, цікаві, захоплюючі лекції закохували в економіку студентів. За своє життя Євген Михайлович виховав сотні учнів, багато з яких стали заслуженими людьми в державі і поза її межами, написав понад 100 наукових публікацій з питань дослідження економічної закономірності розвитку трансформаційних суспільних систем. Він був талановитим популяризатором своєї справи, і десятки статей у пресі на дану тематику. З ним поруч завжди було надійно, у нього завжди можна було відшукати підтримку, навіть коли такої підтримки потребував він сам. Народжений 1934 р., Євген Михайлович і пішов від нас у свій ювілейний рік… Нам буде ще довго не вистачати Євгена Михайловича Воробйова. Світла пам’ять.