Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університет передноворічний. Мить-2018

День народження економічного факультету

ВІД РЕДАКЦІЇ. Економічний факультет у листопаді відсвяткував 85-річчя. Він є одним із перших економічних факультетів в Україні. Протягом тижня тривали різноманітні заходи на честь ювілею.

Провели турнір з бізнес-гри «Життєвий капітал», де студенти розкрили свій підприємницький потенціал. Журі турніру виокремили 3 лідерів: Карину Зінченко, Юлію Малікову, Артема Гребенюка. Традиційно провели інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», в якій взяли участь 11 команд. Протягом двох раундів учасники мали відповісти на 24 запитання. За кількістю балів перемогу здобула команда «Winners» (Данило Прус, Ігор Дергаусов, Дмитро Рудас, Карина Леоненко, Олена Гальцева). У якості винагороди студенти отримали фірмові футболки економічного факультету. На честь свята перед студентами виступала команда КВН «Економ варіант».

У рамках тижня «Старт кар'єри» відбулися презентації роботодавців. Наприклад, з лекціями завітали Владислав Володимирович Нікітенков – CEO маркетингового агентства ADDIVINE, Євгенія Чичкань – провідний фахівець з розвитку персоналу «САН ІнБев Україна», Анастасія Сергіївна Барановська – фахівець по роботі з компаніями Rabota.ua, Сергій Васильович Кобзар –  керівник комерційного відділу південного регіону ТОВ «Старт-Ап». Присутніх запрошували проходити практику з можливим майбутнім працевлаштуванням на представлених підприємствах. Нещодавно на економічному запустили «YEP» — мережу академічних бізнес-інкубаторів, де допомагають розвивати стартапи. Першокурсники також порадували рідний факультет – посіли друге місце на конкурсі творчості «Alma Mater–2018». В останній день урочистостей студенти та викладачі створили «Дерево корпоративної єдності». Створили велике полотно: до вже намальованого дерева, замість листочків, додавали відбитки власних пальців.

Вітаємо факультет з ювілеєм, бажаємо процвітання, нехай випускники економічного прославлять наш університет!

 

Карина ДОМНІЧ.

 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

У  День української писемності та мови у стінах Каразінського університету усі писали радіодиктант – від ректора до першокурсника. До написання диктанту долучилися всі бажаючі перевірити себе на знання рідної мови.  У Великій хімічній ніде було  яблуку впасти! Традиційно текст диктанту читав Олександр АВРАМЕНКО – доцент Київського університету імені Б. Грінченка, автор підручників і посібників з української мови, а сам диктант «Крила України» складався зі 162 слів.

 

Ярмарок вакансій «Кар’єра у великому місті»

відбувся у Каразінському університеті. Всі бажаючі змогли  зустрітися, поспілкуватися з представниками провідних компаній України (яких  було понад 40), дізнатися про відкриті вакансії, програми стажування, заповнити анкети, записатися на співбесіду. Ярмарок вакансій – це унікальний майданчик для прямої комунікації роботодавців та студентів, молодих фахівців. Цього року були  представлені: IT-сфера, банківська справа, фармацевтичні, логістичні, освітні та видавничі організації. Варто зазначити, що представники різних компаній провели безкоштовні тренінги, у ході яких розповіли про ефективні методи пошуку роботи, правила поведінки на співбесідах і вимоги роботодавців, особливості написання резюме. Організаторами заходу стали Каразінський університет та Студія HR Рішень.

 

«Alma mater-2018»

назвав переможців: на першому місці – соціологи, на другому – економісти, на третьому – факультет математики і інформатики. Вітаємо переможців і всіх, хто влаштував таке прекрасне передноворічне шоу в альма-матер. УНІВЕРСИТЕТ радий бачити у своїх стінах творчих, яскравих, розумних, талановитих, усміхнених першокурсників.

Мить зупиняла Юля БРЕЖНЄВА.


Любити українську мову як Петро Яцик

ВІД РЕДАКЦІЇ. У Каразінському університеті традиційно в листопаді проводиться І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (серед студентів неспеціальних факультетів). 15 грудня пройшов ІІ (обласний) етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика для студентів закладів вищої освіти Харківської області. Конкурс започатковано в 2000 році Міністерством освіти України з ініціативи Ліги українських меценатів та Освітньої фундації імені Петра Яцика. Серед студентів ВНЗ проходить у три етапи.

Доц. Марина Анатоліївна КУРУШИНА, голова журі: «Цей конкурс слугує для перевірка знань з української мови, її популяризації серед молоді. Не можу сказати, що для студентів неспеціальних факультетів завдання є легшими. Вони спрямовані більше не на знання рівня мови, а виступають як засіб комунікації. На виконання 7 завдань дається 2 години. Для твору встановлено обсяг не більше 2 сторінок. Цього року маємо  57 учасників. Традиційно кафедра українознавства проводить конкурс серед неспеціальних факультетів. Петро Яцик прославився внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Його основними проектами були: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Канадський інститут українських студій та Міжнародний конкурс знавців української мови. Ця людина була чесною та наполегливою. Він виділив 3 причини, чому українцям не вдається розбагатіти: страх ризикувати; страх перед критикою; намагання перекинути відповідальність на когось. Хочу побажати студентам, щоб вони не боялися ризикувати, не так змагалися між собою, як прагнули стрибнути вище власних можливостей».


Учасниця Альона ТЕТЕРА, першокурсниця факультету психології, поділилася, чому прийшла на захід: «У школі також брала участь у конкурсі. Перемагала на районному етапі в м. Конотоп. Скучила за українською мовою, адже нині вона в нас не викладається».


За результатами І етапу переможцями стали:

перше місце - Аліна Комісарова (ІV курс, факультет іноземних мов);

друге місце - Іван Разіньков  (І курс, економічний факультет);

третє місце - Дарʼя Прилуцька (ІІ курс, факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу).

 

Карина БОНДАР.