Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Захисти

Доц. О. О. НАВРОЦЬКИЙ: «Університет – на першому місці»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Директор навчально-наукового інституту  міжнародної освіти Олексій Олексійович НАВРОЦЬКИЙ успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Забезпечення прав дитини в Україні: теоретичні і практичні засади адміністративно-правового регулювання». Науковим консультантом виступала проф. Т. Є. КАГАНОВСЬКА. Опоненти – проф. О. П. Рябченко (Університет державної фіскальної служби України), проф. Ю. В. Ващенко (КНУ імені Т. Г. Шевченка), проф. М. В. Старинський (Сумський державний університет).

– Олексію Олексійовичу, вітаємо! Чому вирішили писати роботу з юридичної тематики?

– У 2010 р. – захистив кандидатську дисертацію «Механізм реалізації регуляторної політики держави на ринку нерухомості України».  На той час я займався комерційною діяльністю, тому в дисертації дуже вдало виконав практичну частину. Але потім сфера наукових інтересів змінилася, перейшов в правову площину.  Дисертація є однією з перших у вітчизняній правовій науці комплексних наукових праць, в якій досліджений стан теоретичної розробки і особливості практики адміністративно-правового регулювання забезпечення прав дитини в Україні на сучасному етапі. Ми визначили більш ніж 10 позицій для наукової новизни. Тема є невичерпною, тому її можна розвивати і далі. Для законопроектної роботи дослідження передали в комітет Верховної Ради України та в Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради. Сподіваюся, моя робота знайде не лише теоретичне, але й практичне застосування.

– Що Вас наштовхнуло зайнятися політичною діяльністю?

– Мене завжди цікавила ця сфера. У 2006 р. з відзнакою закінчив університет та став аспірантом Каразінського. Тоді ж розпочав свою політичну діяльність. Нині є депутатом Харківської міської ради VІІ скликання. Звичайно, університет – на першому місці.

— Ваш  тато, Олексій Ігоревич, був відомим соціологом. А чи Ви довго коливалися над тим, яку професію обрати?

— У старших класах розглядав економічний та соціологічний факультети. На сімейній раді ухвалили вибір спеціальності «Економічна теорія», потім при вступі до магістратури – спеціальність «Банківська справа». Тоді банківський сектор здавався дуже перспективним. Зараз викладаю в ННІ «Каразінська школа бізнесу» на кафедрі управління та адміністрування.  Є керівником ділового наукового проекту молодих вчених. Разом з проф. В. Б. Родченком та іншими прекрасними фахівцями.

 

Карина БОНДАР.