Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Зимові жнива

Вхідний контроль: розрив між балами

ВІД РЕДАКЦІЇ. На ректораті про вхідний  контроль знань першокурсників, що традиційно проводить університет на всіх факультетах, доповідала начальник Управління якості освіти  Л.О.ІВАНЕНКО. Основне завдання такої перевірки виявлення рівня базових знань із профілюючого предмету на початку його вивчення. Отримані результати порівнювалися з результатами ЗНО.

Л.О.ІВАНЕНКО:

– Відразу хочу відзначити, що порівняння може не зовсім правильне, тому що система оцінювання ЗНО та вхідного контролю різна, тому ми порівнювали результати ЗНО і вхідного контролю з точки зору рейтингу балів для діагностування рівня знань.

На філософському, фізичному та фізико-енергетичному факультетах на вхідному контролі присутність була 100%, в той час на економічному та факультеті іноземних мов 65%-60%, медичний факультет даних не подав. Проаналізовані  роботи показують, що не всі студенти змогли відповісти на відкриті запитання, набагато успішніше всі впорувалися з тестовою формою завдань.

Представлені результати вхідного контролю за 2017-2018 та 2018-2019 навчальні роки зазначають, що майже на всіх факультетах спостерігається розрив між балами ЗНО та контрольної роботи за всіма критеріями. Особливо істотна різниця на таких факультетах як екологічному (географія), географії, геології рекреації і туризму, іноземних мов і філологічному. На факультеті комп’ютерних наук жоден студент не підтвердив бали сертифікату ЗНО, при цьому на соціологічному та хімічному факультетах навпаки показники вхідного контролю удвічі перевищують показники ЗНО.

На філософському, економічному факультетах, КШБ студенти підтвердили свої відповідні бали сертифіката. Особливо слід відзначити факультет математики і інформатики, де із 75 студентів, які мали високі бали сертифікату з математики 68 підтвердили  високими балами вхідного контролю. Порівняно з минулим роком результат вхідного контролю підвищився на біологічному, екологічному, фізико-технічному, РБЕКС, соціологічному факультетах. Загалом у порівнянні з минулим роком перший курс показав на базовому зрізі знань більш високі показники. Це свідчить про більш високі вимоги до абітурієнтів в цьому році. Отож,  слід зазначити, що вхідний контроль дозволяє нам зорієнтуватися наскільки студенти володіють предметом і вибрати ефективні системи, методи і темп навчання.