Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинг груп

Зіркова!

ВІД РЕДАКЦІЇ: За результатами щорічного конкурсу студентських груп 2018 р.  третє місце посіли фізики-теоретики, студенти групи ФО-47 кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця.

Усі восьмеро студентів групи напрочуд вдало закінчили навчальний рік на бакалавраті – кожен захистив дипломну роботу відмінно, а шестеро – отримали свідоцтва з відзнакою.

Оцінки – не єдиний показник вдалої роботи групи. Наприклад, Ганна Журанова виграла грант від Державного Департаменту США і пройшла навчання за програмою Study of the U.S. Institutes for Student Leaders from Europe Environmental Issues.  Ніну Квітку  відібрано до Національного об’єднання експертів з питань якості вищої освіти (яка діє в рамках діяльності студентського пулу з якості вищої освіти (QA Pool UAS)), Ніна та Володомир Шабленко мають публікації в науковому журналі, що входить до системи SCOPUS.

Серед студентів також є представники молодих університетських династій! Віталій Ткаченко пішов стопами брата Олександра – випускника фізичного факультету, а нині аспіранта «Інституту технічних проблем магнетизму НАН України». Староста групи Владислав Яловега – це молодший брат Миколи, який закінчив магістратуру із червоним дипломом і продовжує навчання у Франції. Владислав має публікації в науково-методичних журналах, співпрацює з Інститутом модернізації освіти при Міністерстві науки і освіти України (організовує всеукраїнські учнівські турніри), сприяє розвитку і популяризації курсу «Фінансова грамотність» серед школярів. Брав участь в міжнародній конференції для молодих вчених, яка була організована ФТІНТ (Фізико-технічним інститутом низьких температур), а також у міжнародній науковій конференції Microcad 2018. Сестри Зайцеви в складі збірної команди стали призерами Міжнародного студентського турніру з фізики. Вікторія – студентка цієї ж групи. Дівчина також займається підготовкою школярів і студентів до олімпіад з фізики.

«Стосунки у студентів дружні. Всі допомагають один одному, обмінюються досвідом. Наш куратор – доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету О. В. Езерська. Вона добра, чуйна і життєрадісна людина, яка забезпечує всебічну підтримку і допомогу в будь-яких питаннях. Дякуємо викладацькому складу нашої кафедри за  величезний внесок в розвиток нас як фізиків-теоретиків», – додає староста групи.

Куратор зіркової групи Олена Володимирівна: «З цією групою я познайомилась на третьому курсі, а куратором стала на четвертому. Ми змінюємо наставників для груп щороку – це зумовлено кількістю предметів, які ми їм викладаємо. Крім того, це гарна можливість для викладачів і учнів познайомитись ближче. Стосунки у нас дружні. Любити студентів – така традиція на нашій кафедрі започаткована її засновником академіком І. М. Ліфшицем».

Д. КАЛЬНІЦЬКА.