Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Перемоги!

Впевнено йти до мети!

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Четвертокурсник кафедри фінансів, банківської справи та страхування Дмитро Носенко посів третє місце на олімпіаді з Трансфертного ціноутворення KPMG в Україні! Сам Дмитро родом із Маріуполя, де закінчив математичний клас спеціалізованої школи №5. Кожні відвідини школи нагадують хлопцеві, з чого він починав. Юнак зазначає, що Каразінський став для нього місцем самореалізації.

Дмитре, хто  із викладачів допомагав готуватися до олімпіади?

– Оскільки тема є специфічною, вузькоспеціалізованою та загалом ще новою для України, розбиратися довелося практично з нуля. На всіх етапах мене підтримували, насамперед, морально, викладачі факультету: Наталія Олександрівна Гребенюк, Інна Анатоліївна Косата, Світлана Миколаївна Бабич. Цінні поради давав товариш Олександр Галинський, який не з чуток знайомий з цим питанням.

Які завдання виконували під час олімпіади?

– Олімпіада тривала в  три етапи. Два кейса і очний захист в офісі KPMG. У першому кейсі організатори перевіряли наше спільне володіння питанням, знання законодавчої бази як української,  так і міжнародної. На другому етапі вирішували вже більш складний кейс, суть якого полягала в підготовці документації з трансфертного ціноутворення, що мало на увазі комплексне дослідження, обґрунтування і формування рекомендацій. У фіналі кожен з учасників презентував своє рішення і відповідав на питання суддів. Ну і, напевно, найважчий етап – очікування результатів. Судді дуже ретельно підійшли до ухвалення рішення.

В яких конкурсах ще доводилося брати участь?

– Мій науковий керівник Світлана Вікторівна Добровольська старанно прищеплювала мені любов до науки, досліджень і духу суперництва. Спочатку вона намагалася направити мене в русло олімпіад, але я виявився безнадійний в цій сфері. Згодом зайнявся економічними турнірами та конференціями. Тоді зрозумів, що хочу пов'язати життя з економікою. В університеті я вирішив продовжити займатися тим, що так полюбилося мені в шкільні роки. За минулі три курси довелося брати участь і займати призові місця в турнірах з економіки, фінансової грамотності, конференціях, олімпіаді з інвестування. Четвертий курс вийшов дуже насиченим. За осінній семестр, крім олімпіади з ТЦО, взяв участь в CFA Research Challenge, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, конференції KSE спільно з НБУ. Незважаючи на те, що такою діяльністю я займаюся вже шість з половиною років, поки що не займав першого місця, це моя суперсила – колекціонувати бронзу і срібло.

Як склав зимову сесію?

– Закінчилася вона загалом успішно, середній бал 90+. Сесія проходила в постійній напрузі, оскільки закінчення багатьох проектів збігалося з іспитами та заліками.

Чому обрав економічний факультет? Плануєш вступати на магістратуру зі своєї спеціальності?

– Як я вже зазначив, моє захоплення економікою прищепив мені в школі мій науковий керівник  – Світлана Вікторівна Добровольська. Я їй вдячний за вкладені в мене сили. Не менш важливий внесок зробила родина. Без них нічого б не вийшло, та й я не був би тим, хто я є. Що дозволяє мені рухатися вперед обраним шляхом – це люди. Серед усіх близьких хочеться особливо подякувати батькам та друзям (Яні та Жені Носенко, Мирославі Подибайло, Олександру Галинському, Степану Калашнікову, Олексію Доценку, Євгенію Копатьку, Костянтину Маляренку, Ігореві Кірічку, Максиму Кравченку), які завжди мене підтримували. Один я б точно не впорався.

Ким хочеш працювати після закінчення університету?

– Одним із призів для переможців було стажування, тож скоро розпочну її проходження. Постараюся викластися на повну і отримати заповітне місце в KPMG.

Що найбільше запам'яталося за чотири роки навчання в університеті?

– Крутих моментів вистачало. З’явилися гарні друзі. Запам'яталися сесії, кожна з яких була наповнена подіями. Життя в гуртожитку – це окрема тема, яка сповнена неймовірних історій. Спогадів вистачає, як приємних, так і не дуже, але з часом в пам'яті залишається тільки позитивне.

На твою думку, які інструменти треба впровадити в України, аби покращити економічний рівень держави?

– Питання дуже складне і навіть філософське. Ідеї у мене, звичайно, є, але мій рівень знань поки не дотягує до консультанта в сфері державного управління з питань економіки. Ось як стану, наприклад, головною НБУ, а колеги попросять порозумітися, як це я коливання курсу за графіком прогнозував, або як я собі уявляв впровадження кількісних пом'якшень в умовах інфляційного таргетування, тоді й говоритиму.

 

Карина БОНДАР.