П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Староста

До «цариці наук» із квадратного селища…

 

ВІД РЕДАКЦІЇ: Анастасія САРАПІНА – староста групи М-121. Настя, привітна і захоплена улюбленою справою, обожнює експерименти не лише в математиці, а й у кулінарії та вивченні німецької мови. Її формула щастя: задоволення від кожного моменту життя, помножене на душевне умиротворення в ступені посмішок рідних людей.


– Математика оточує нас усюди. Її важко не помітити, закохавшись у її багатогранність і глибину. Шкільна вчителька Олена Миколаївна ФОМЧЕНКОВА майстерно привела нас у світі формул і рівнянь. І те, що стоїть за ними, залишилося надто складним для шкільної програми. Виявляється, з кожного вирішеного питання випливає ще мінімум два. Суть теореми пояснити може лише справжній математик. Я і прагну ним стати», – говорить дівчина.

Настя народилася в  СМТ Комсомольське Зміївського району Харківської області. Селище має квадратну форму, і його можна пройти по діагоналі за 20 хвилин. Там компактно і затишно проживає 14 тисяч мешканців. Головна пам’ятка Комсомольського – Зміївська ТЕС, яка постачає електрикою і теплом міста України, а раніше – навіть міста Європи.

-Активний спосіб життя – це про мене, тож обов’язки старости мене не залякали. Я заглиблююсь у справи групи, спілкуюся з деканатом та відчуваю підтримку одногрупників, що надзвичайно мене захоплює. Бути старостою – універсальні ліки від нудьги», – поділилась Анастасія.

В університеті вона вивчає спеціалізовану німецьку мову, планує в майбутньому викладати математику німецькою. У групі 15 студентів. Настя запевняє, що  на них можна покластися у періоди труднощів. Вона підтримує теплі товариські стосунки з усією групою та дружить з Дар’єю ГАШУРЕНКО і  Ксенією. «Підготовка до іспитів – це завжди складне випробування, але ми з ним упоралися, – сказала староста М-121.

Настя любить  кулінарні експерименти: нещодавно  готувала форель, запечену з грушею під соусом «з кислинкою» із білого вина, лимонного соку та сметани. Вийшло дуже смачно! «Кулінарна імпровізація дарує мені креативність»,– зазначила дівчина.  З весною,  Анастасіє!

Надія РУБІНІНА