Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наука молода

 

СНТ. Хіміки

ВІД РЕДАКЦІЇ: Студентське наукове товариство хімічного факультету об’єднує 40 здібних студентів, які вже відзначили свій старт у науці участю в Хімічних Каразінських читаннях, написанням наукових робіт і лабораторними дослідами. Запитаймо голову СНТ хімічного Микиті МАРФУНІНУ про найважливіше в організації.

– Для студентів, які щиро захоплені наукою, участь в товаристві – неабиякий бонус. Тут налагоджуються наукова комунікація, науковці-початківці дізнаються про специфіку досліджень на різних кафедрах і виявляється, що в них є багато спільного, що є базою для співпраці та примноження наукових здобутків. Студенти активно долучаються до олімпіад, турнірів і конференцій, що окрім наукового інтересу дає можливість подорожувати й збільшувати коло знайомств. Ми анонсуємо студентам майбутні заходи, допомагаємо знайти наукового керівника, кафедру, оформлюємо документи (наприклад, для відрядження), координуємо в науковому просторі. Також участь в СНТ нагороджується балами до стипендіального рейтингу.

– Що для тебе найважливіше в діяльності СНТ?

– Робота з людьми й можливість допомагати. Намагаюсь якнайкраще спонукати студентів до наукової діяльності. На жаль, більшість стартує в ній лише тоді, коли «наближається» захист дипломної роботи, тобто в другому семестрі 4-го курсу. Основа нашого товариства – студенти старших курсів та майбутні магістри. Тому ми дуже заохочуємо «молодших». Нещодавно шукали в лабораторії студентів, готових займатися органічною хімією. Другокурсники Софія БУТЕНКО і Олексій БІЛИК та першокурсник Іван ГУЖВА  зацікавилися і вже знайшли наукових керівників для своїх робіт.

– Які заходи організовує СНТ?

– Минулого семестру кілька десятків студентів були в складі журі в районному та міському етапах Турніру Юних Хіміків. Допомагаємо проводити олімпіади для школярів. Цієї зими ми були серед організаторів обласної олімпіади з хімії та відбіркового туру перед Всеукраїнським етапом: створювали завдання, наглядали їх виконання, перевіряли, проводили практичні заняття в рамках відбору. Працювати зі школярами – весело, до того ж можна пригадати свої початкові знання з хімії, порівняти з тим, що маєш зараз. Наразі йде активна підготовка до Хімічних Каразінських читань, які відбудуться 22-24-го квітня: до кінця березня приймаємо тези від студентів, вирішуємо технічні питання (пошук аудиторій та обладнання, розробка дизайну збірок). Традиційно працюватимуть 4 секції: органічної хімії, неорганічної хімії, аналітичної хімії та фізичної хімії. Планується поєднати науково та розважальну програму: учасникам будуть запропоновані екскурсії до Ландау Центру, Єрмілов Центру, Планетарію, екопарку Фельдмана, ХНАТОБу та ін.

– Які плани на майбутнє?

–  СНТ на хімічному факультеті процвітатиме. Університет виділяє кошти на переобладнання аудиторій на придбання високоякісних пристроїв. Поступово розширюється тематика наукових праць. Частина студентів займається в Науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів» НАН України, де маємо технічну базу для вузькоспеціалізованих досліджень. Минулого року представники СНТ увійшли до стипендіальної комісії факультету, що дозволило точніше нараховувати рейтингові бали. Сподіваюся, що СНТ й надалі сприятиме науковому успіху наших студентів.

Надія РУБІНІНА.