Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наука молода!

Прогрес – за молодістю

ВІД РЕДАКЦІЇ. В університеті нараховується 554 молодих учених. Вони – майбутнє української науки. Підтримка наукової діяльності молодих учених, участь в організації конференцій чи семінарів, інформування щодо фондів, які здійснюють грантову підтримку наукових досліджень – ці та низку інших завдань ставить перед собою Рада молодих вчених. Сюди входять аспіранти, докторанти та молоді вчені віком до 35 років (для докторантів – 40 років), які навчаються або працюють в університеті.

 

Катерина КРАВЧЕНКО, голова Ради молодих вчених розповіла про плани на 2019 (до речі, вітаємо її з захистом кандидатської дисертації «Суспільно-географічні особливості формування та розвитку системи розселення Харківської області»):

– Створення Ради молодих вчених ХНУ було ініційовано Конференцією аспірантів та докторантів 10 грудня 2016 року. Делегатом до Вченої ради та координатором створення Ради стала Катерина Лебідь.

Зараз продовжуємо  координувати проведення в університеті науково-популярних лекцій проекту «Intellect Networcing», де можна дізнатися про інноваційні тенденції в розвитку різних галузей науки. За час функціонування проведено приблизно 60 відкритих лекцій, кожну з яких відвідували від 100 до 350 гостей. Разом з Університетською медіа-студією проводимо до 16 лекцій від провідних українських професорів та молодих науковців. Рада молодих вчених активно бере участь в організації міжвузівських квестів «Пошуки скарбів науки», у загальноуніверситетських заходах «Ніч науки» та «День відкритих дверей». Долучаємо науковців до щорічної Міжнародної наукової конференції «Каразінські читання». Цього року відбудеться ХVІІІ конференція, до якої готуються історичний факультет (голова РМВ: Світлана Василівна Нижнікова), хімічний факультет (голова РМВ: Олександр Леонідович Ребров) та факультет іноземних мов (голова РМВ: Світлана Олександрівна Тарасова, напрямок «Каразінські читання: Іноземна філологія. Пошук молодих»). Допомагаємо молодим вченим в оформленні документів, адже не у кожному структурному підрозділі надається така інформація. На факультетах є відповідальні за  нашим напрямком діяльності. Наприклад, на біологічному в. о. керівника РМВ є Кіося Е. О., старший викладач кафедри генетики та цитології. Молоді вчені біофаку допомагають в організації хіміко-біологічного турніру імені І. І. Мечникова, командного біологічного турніру імені Л. О. Красільнікової «Крокус». Одним із активних учасників на хімічному є заступник голови РМВ Д. О. Новіков, який третій рік поспіль бере участь у спільному проекті ХОДА та НЦ «ЛандауЦентр» «Пересувна виставка цікавої університетської науки».

Ми налагоджуємо міжрегіональну та міжвузівську співпрацю з Радами молодих вчених України. Ще з 2017 р. встановили зв’язок з Радами молодих вчених Харкова, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Миколаєва та з РМВ при МОН України. Одним із запланованих заходів на 2019 рік є організація круглого столу за участі молодих вчених, адміністрації університету, представників органів влади, провідних підприємств виробничого та IT-сектору. Також співпрацюємо з академічними центрами: Українсько-німецьким, Українсько-Польським, Українсько-Франкофонним. Бажаємо, аби більшість молодих учених розвивали науку в Україні, відчували не тільки підтримку з боку держави, а й від міжнародних грантових фондів, тому активно інформуємо про такі можливості.


Карина БОНДАР.