П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Хобі

Рукоділля знову в моді

ВІД РЕДАКЦІЇ: У кожної людини, крім основної діяльності,  має бути хобі, яке допомагає відволіктися від буденних турбот. Зараз в моду знову повертаються різноманітні види рукоділля, серед яких – вишивка бісером.


Олександра САВЧУК, першокурсниця хімічного факультету, переконана, що цією справою може займатися кожен. «Немає людей “без рук”, є лише ліниві,  – говорить дівчина.  –   У моїй сім'ї всі вміють працювати руками. Бабуся вміло в'яже, а мама пречудово вишиває. Тож і мене це не оминуло. Мені було цікаво щось зробити руками. Першою моєю роботою була маленька квіточка з бісеру. Завдяки моїй сім'ї я вмію шити, в'язати, вишивати та плести з бісеру».

Цілеспрямованість, посидючість, терплячість, працьовитість – всі ці риси характеру є дуже важливими для такої тонкої роботи, однак, на думку Олександри, їх відсутність можна компенсувати величезним бажанням.

Вишивання бісером є справою клопіткою: бісеринки є дуже маленькими, і кожну треба пришити. Тому і часу подібне хобі вимагає багацько. «Взагалі час залежить від бажання та обсягу роботи,  – зазначає майстриня.  –  Якщо тобі це нецікаво, то хоч як би ти себе не змушував, весь процес буде здаватися довгим та нудним. Коли ж ти це робиш із величезним захоплення, це вже зовсім інша справа. Наприклад, я нещодавно закінчила вишивати ікону. На  цю роботу витратила близько тижня».


За допомогою бісеру можна прикрасити практично будь-яку річ, головне – докласти трішечки фантазії. Обираючи хобі, ми часто звертаємо увагу саме на його переваги, а цей вид рукоділля має їх безліч.  Створюючи картини з бісеру, кожна людина має можливість заспокоїтися. Та й коштує цей вид рукоділля недорого. Схеми мають різну ціну в залежності від розмірів, а при бажанні бісер можна купити і оптом. «Мені найбільше подобається те, що я можу займатись цим де-завгодно: вдома та на дачі, сидячи за столом чи лежачи на дивані (маю спеціальний столик для цього)»,  – розповідає Олександра.

До речі, картина вишита бісером, може стати гарним подарунком, адже, вишиваючи, людина вкладає в роботу частинку своєї душі.

Карина ТАРАСЕВИЧ.