Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Школа молодого лідера

 

 

 

Підприємницький струмінь

 

ВІД РЕДАКЦІЇ: Антон Володимирович КВІТКА, заступник директора Каразінської школи бізнесу, став частиною Каразінської школи лідерства в момент її заснування 2-го грудня 2017-го р. Тут, на його думку, почала формуватися ініціативна команда, яка посприяє успішному виконанню Стратегії розвитку університету на 2019-2025 роки та інноваційному розвитку закладу.


 

Антоне Володимировичу, що вас найбільше захоплює в Каразінській школі лідерства?

 

– Школа лідерства – драйвер інновацій в університеті. Усі 40 учасників – здібні керівники провідних структурних підрозділів університету. Зараз я працюю над проектом «Випускник Каразінського», направленим на аналіз ринку праці для різних спеціальностей, пошук вільних робочих місць, укладення трудових угод, а також на взаємодію з випускниками для оновлення і більшої адаптації навчальної програми під сучасні умови бізнесу. Займаюсь розвитком міжнародної академічної мобільності та міжнародного співробітництва. Цей проект має шанси стати ефективним.

 

Як відбувалося ваше лідерське становлення?

 

– Першим поштовхом до лідерського зростання було навчання в 9-му класі школи за обміном в у містечку Брайтон у Великобританії. З’явилося уявлення про міжнародну компетентність, розуміння того, що мешканці різних країн мають багато спільного і це є продуктивним підґрунтям для співпраці. У 2012-му отримав PhD з економіки в нашому університеті, а в 2013-му став магістром права. Досвід роботи у бізнес-середовищі з 2003-го дозволив мені більш інтенсивно засвоювати університетські знання. У 2008-му я долучився до страхового бізнесу при банківському холдингу і став заступником директора страхової компанії. На мою думку, навчання стає якіснішим, якщо воно відбувається разом із першими спробами роботи за спеціальністю. Своїм найважливішим досягненням вважаю участь у створенні Каразінської школи бізнесу в 2015 р. Всі провідні європейські ВНЗ мають школи бізнесу. В Україні є лише дві при університетах – Каразінська і Львівська. Сподіваюся, що це тільки початок розвитку української бізнес-освіти.

 

– Чи є спільні риси в Каразінській школі лідерства і Каразінській школі бізнесу?

 

Звісно. По-перше, в обох організаціях ми розвиваємо і заохочуємо лідерські якості та ініціативність. В школі бізнесу студенти активно демонструють свої керівні здібності не лише в навчанні, а й у таких креативних заходах як Karazin Startup Week (Каразінський тиждень стартапів), який проходив з вересня по грудень минулого року і залучив 226 студентів, які наприкінці заходу зареєстрували 9 справжніх підприємств. В школі лідерства подібні заходи плануються і розробляються. По-друге, постійно запрошуємо українських та міжнародних експертів. Наприклад, до Каразінської школи лідерства з виступами завітали: колишній заступник міністра освіти і науки України, Т. Фініков, директор Інституту вищої освіти НАПН України, С Калашникова. До Каразінської школи бізнесу регулярно запрошуємо міжнародних бізнес-експертів. Так, у 2018-му стартувала серія лекцій «one step ahead» (на один крок попереду), в якій взяли участь К. Пейчев (керуючий партнер адвокатського об’єднання «FLC»), Д. Батурін (директор філіалу компанії Citrus у Східному регіоні), Д. Голик (представник центрально-європейського офісу Google в Ірландії) та інші. Нещодавно, 18-21-го березня КШБ з курсами лекцій «Marketing» і «Project management» відвідала П. Канкро, доктор педагогічних наук з Вінчестерського коледжу.

 

Які перспективи обох підрозділів?

 

– У планах КШБ – вихід на міжнародний майданчик і отримання акредитації в трьох світових асоціаціях бізнес-шкіл (зараз входимо тільки до однієї – CEEMAN). Каразінська школа лідерства покликана розробляти й упроваджувати стратегії, які допоможуть нашому університету йти попереду часу й досягати нових вершин.

 

Р. НАДІЯ.