Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Слідами наших виступів

 

 

За лаштунками

“Весь світ – театр”,- писав Шекспір. Каразінський університет теж невеликий світ зі своїми акторами. На сцені - викладачі, студенти, декани та ректорат. Та вистава не тримається на одних лише артистах. А хто ж за лаштунками? Хто створює цей красивий театр науки та освіти? Працівники господарчої служби часто залишаються непоміченими, але саме завдяки їм студенти навчаються у чистому та охайному місці. Про свою роботу нам розповіли заступник начальника господарчої служби ГОРОБЦОВ Володимир Максимович (працює в університеті дванадцять років) та виконуючий обов’язки начальника ОРЛОВ Олександр Миколайович.


- Володимире Максимовичу, а як саме організувати працю інших?

- Я на початку вересня всіх зібрав та поставив задачу, щоб сміття, яке розносять прибиральниці, двірники, фасували його в певних місцях за певними принципами. Цим зараз займається і Харків, і всі міста. І це правильно. Не будемо створювати сміттєві острови.

- Як простежити за всім у такому великому університеті?

- Не потрібно слідкувати, потрібно переконати людину, від прибиральниці до керівника, звертати увагу. Ми займаємося екологічним питанням в університеті вже п’ять років: приносимо не лише користь для екології, але й економимо гроші. Ми підрахували. За рік зекономлено близько трьох-чотирьох тисяч гривень.

- Володимире Максимовичу, у чому головне завдання господарчого відділу?

- Кожен, хто працює тут, має думати про те, що всі наші відходи не повинні потрапляти у воду та до землі. Наприклад, лампи. Їх треба правильно зберігати, окремо утилізувати спеціальними пристроями. Газ, який усередині, потрапляє в атмосферу. Тож ми самі себе травимо. Усе це: лампа, пляшка поліхлорвінілова, скляна пляшечка.

- Зовні університет чистий, охайний та красивий…

- Залежить від людей. Ми вболіваємо за свій університет. Кожен на своїй ділянці: господарники, викладачі, студенти нарешті. Тобто гарне навчання приносить гарний результат у майбутньому: вони будуть хорошими лікарями, юристами. Ось пам’ятаєте, як ми пробки від пляшок збирали? Це була ініціатива Студентської ради, і ми їх підтримали.


- Що для вас найприємніше у роботі?

- Те, що люди розуміють екологічне питання і допомагають. Потрібно думати про те, що залишиться нашим нащадкам. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

 

Анна УДНІКОВА.