Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська

Многая літа, юридичний!

ВІД РЕДАКЦІЇ. У деканаті юридичного факультеті не довго вагалися над тим, яку групу назвати найкращою. За показниками успішності та відвідуваності ЮП-32 виборола першість. Їхній куратор – канд. юрид. наук Оксана Іванівна Карпенко.

Старостою групи є Вікторія МАЛЕНКО: «Те, що нас назвали кращими – заслуга кожного з групи. У нас навчається 17 студентів, семеро з них – на бюджетній формі. Усі отримують стипендію».

Більшість студентів впевнено зазначають, що обрали правильний факультет і надалі охоче розвиватимуться у сфері юриспруденції. Тетяна Статкевич говорить: «На юридичному факультеті надається можливість опановувати знання з різних галузей права, що допомагає визначитися, в якій сфері хотілося б у подальшому розвиватися та здобувати практичний досвід. Я хотіла б, щоб до нас запрошували юристів-практиків, які є професіоналами своєї справи та, зокрема, спеціалізуються у цивільно-правовій сфері. Спілкуватися з фахівцями своєї справи, які кожного дня стикаються у своїй роботі з різноманітними правовими ситуаціями – дуже цікаво. Це надихає та стимулює до самовдосконалення, дає змогу визначитися з подальшими цілями на майбутнє у сфері юриспруденції». Вікторія Маленко зазначає, що для них часто проводяться лекції різних фахівців: "Викладачі неодноразово запрошували до нас іменитих юристів: починаючи від відомих харківських адвокатів і закінчуючи суддями Конституційного суду України. Якщо ж говорити про старші курси, то їм пропонують також послухати не менш успішних практиків, але з метою більш детального опису специфіки професії; розповідають про те, як почати свій кар'єрний шлях».

Для ЮП-32 практика вперше відбудеться цього літа. Владислава-Вікторія Смірнова вже визначилася, де її проходитиме: «Хочу вступити на практику в НАБУ. Мрію працювати в прокуратурі. Люблю свою групу за гарне ставлення один до одного, вони – найкращі люди, яких зустрічала за роки студентства. Хочу, щоб після закінчення навчання ми продовжили спілкуватися».

Сергій Фойт, один із активістів групи, розповів, у яких заходах вони брали участь протягом року: «Ми відвідували від Ліги студентів Асоціації правників України школу виборчого права, школу корпоративного права. Наприклад, в апеляційному суді проходили лекції від провідних юристів, де ми вели дискусію, обмінювалися знаннями, досвідом. Брали участь у конференції «Верховенство права — основоположний принцип правової держави», а також проходили правові інтернет-конференції від полтавських та вінницьких ВНЗ. За ініціативою Оксани Іванівни ходимо у музеї та на судові заходи. Уже відвідали Історичний музей, Музей археології, Музей історії університету. Музей сексуальних культур, Художню галерею імені Генріха Семирадського. Багато людей  з нашої групи живуть в гуртожитку № 7 (вул. Алчевських, 46), де ми разом збираємося, щоб підготуватися до занять чи обговорити плани для відпочинку».

Про дружні стосунки та позитивну атмосферу продовжив і Олег Литвинець: «Згуртуватися допомагає не тільки навчання. Наприклад, на першому курсі я брав участь в конкурсі «Альма-матер», де зміг познайомитися з іншими студентами, краще пізнав характери одногрупників. Пам’ятаю, тоді була тема «Незакінчена історія», в якій ми розігрували виставу, присвячену книжкам про Гаррі Поттера. Тепер вже самі ходимо підтримувати першокурсників».

Юридичний факультет – для студентів справжній Гоґвортс, зі своїми брейн-рингами, заняттями з правознавства, довгими каразінськими коридорами. Головне, що вони почувають в стінах університету себе як вдома. Анна Скрипка зиче ювіляру найкращого: «Особисто я планую стати адвокатом у цивільно-правові сфері. У досягненні своєї мети значним чином допомагає можливість самостійно обирати предмети у необхідному для мене напрямі. У цей час робота у юридичній клініці, де я працюю разом з моїми товаришами-одногрупниками, дає змогу вже зараз здобути такі необхідні практичні навички. Нехай юридичний факультет не зупиняється в своєму розвитку, лише процвітає. Нехай вступають студенти, які хочуть принести щось нове в світ юриспруденції».


Карина БОНДАР.