Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентство

 

Розум та спорт – сила студента

ВІД РЕДАКЦІЇ. Студентське життя насичене не тільки навчанням, але й різними заходами. На юридичному активно діють СНТ та Студентська рада.

Головою СНТ юридичного факультету є Альона ДАВИДЕНКО, яка нещодавно перемогла на спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед закладів вищої освіти Харківської області з тхеквондо ВТФ. Студентка виборола право представляти Харківщину на XIV літній Всеукраїнській універсіаді. Два роки тому дівчина стала переможцем змагань ХІІІ літньої Всеукраїнської універсіади з тхеквондо ВТФ та боксу. У рамках СНТ юридичного діє 3 гуртка, Альона відвідує Школу приватного права, де вони часто відвідують засідання в судах, юридичних фірмах. Студентка розповідала, як потрапила до СНТ: «На перший погляд ця сфера здалася мені нудною. Але пізніше ставало все цікавіше розбиратися в якомусь питанні або проблемі, мимоволі в голові формувалася купа думок на різні теми. Після чого хотілося писати наукові роботи. Зараз я навчаюся на 4 курсі, після університету планую стати успішним адвокатом. Дуже дякую нашому університету за те, що за допомогою таких студентських об'єднань існує можливість спробувати власні сили в різних правових напрямках, це допомагає зрозуміти, що для тебе є ближчим та цікавішим».


Анастасія КРАСОЗОВА, другокурсниця, зазначає, що опинилася в студраді минулого року. Спочатку дівчина була заступником, а згодом стала очолювати Студентське товариство. Лідерські якості має ще зі школи, адже була там свого часу Президентом. Анастасія розповідає про діяльність свого підрозділу: «У цьому році у нас дуже великий набір, тому працювати з ними було трохи складно, але цікаво. У рамках заходу «Тиждень першокурсника» ми проводили брифінг, квести, ознайомлювали з факультетом і територією Каразінського. Для старших студентів вже йшла підготовка до Дня юриста, який традиційно відзначається 8 жовтня. Жовтень закінчився підготовкою до конкурсу «Альма-матер» і підписанням Меморандуму про співпрацю з Лігою студентів АПУ. Це була для нас нова сходинка, яка відкривала можливості для знайомства з іншими студентами та професійними юристами. Незабаром разом з ними провели в стінах університету форум «Legal brand forum». До речі, найцікавішою нагородою в конкурсі було проходження стажування в адвокатів Харкова. Пізніше на факультеті провели низку таких заходів, як День студента, круглі столи, кіноклуб та інше. Досягнення на цьому не закінчуються і ми рухаємося вперед до нових вершин. Студрада юридичного факультету нараховує приблизно 40 осіб (здебільшого старости – як механізм взаємодії зі студентами та активістами). Каразінський розкриває потенціал тим, що кидає тебе в відкрите море. Ти приїжджаєш з дому, зі школи, на перший курс. Навколо все нове, незвідане, а ти не вмієш плавати. Доводиться вчитися, розкривати нові можливості і шукати виходи з різних ситуацій. Для мене - це не просто навчання в університеті, це привід самореалізації та прагнення до своїх цілей в житті.


 

Карина БОНДАР.