Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Переможець

 

Знавець класичної ботаніки

ВІД РЕДАКЦІЇ: В  Національному фармацевтичному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з ботаніки. За результатами змагання перше місце в секції «Класична ботаніка» отримав Георгій БОНДАРЕНКО, студент третього курсу біологічного факультету Каразінського університету.


– Георгію, ти раніше брав участь у подібних заходах?

– Я брав участь в олімпіадах, конкурсах наукових робіт, турнірах, але ще в школі. Студентом  долучався лише до конференцій, але ж вони не конкурсні.

– Розкажи, як відбувалася олімпіада?

– До олімпіади мене готував Юрій Гарієвич Гамуля, кандидат біологічних наук, завідуючий кафедрою ботаніки і екології рослин. Уся олімпіада була поділена на 2 секції: класична і фармацевтична ботаніки. У першій секції змагалися студенти з класичних ЗВО, а в другій – з медичних. Традиційно для біологічних і багатьох інших дисциплін змагання проходило в два етапи: теоретичний і практичний тури. Теоретичний тур був представлений кількома типами завдань, в основному тестової форми. Питання були загального характеру на знання деяких фактів, пов'язаних з ботанікою і конкретними представниками. Практичний тур перевіряв учасників на вміння орієнтуватися в конкретних фонових для України видах рослин, сфері їх застосування і деяких особливостях, наприклад, екології. У другий день проходило урочисте закриття заходу і нагородження учасників. Усі делегації нагородили сертифікатами учасників і приємними призами від оргкомітету.

– Якою науковою діяльністю зараз займаєшся?

– На цьому етапі  займаюся флористичними дослідженнями крейдяних оголень поблизу р. Вовчанськ (Харківська область).

– З олімпіади перемогу для Каразінського привіз лише ти. Як ти гадаєш, чого не вистачило іншим членам команди?

– Мені здається, однією з причин є те, що більшість учасників нашої команди – це студенти другого курсу. Вони тільки упродовж поточного семестру слухають курс лекцій з ботаніки вищих рослин, тож до моменту проходження олімпіади вони ще не все вивчили. Мені пощастило, адже після другого курсу я проходив польову практику в Гайдарах, де ознайомився з фоновими представниками флори України. Більшість з них і потрапили в завдання олімпіади. У нашої команди найголовніші перемоги попереду! В цілому ми показали високі результати, і нам не вистачило зовсім небагато, щоб потрапити на п’єдестал.

К.ТАРАСЕВИЧ.