Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинги. ТОП-100 України

Класика  готує студентів

ВІД РЕДАКЦІЇ.  Харківський університетський ліцей розташовується на проспекті Науки, 20. Цьогоріч ліцей увійшов до сотні найпрестижніших шкіл України за версією журналу «Фокус». Директор доц. С. В. Д’ЯЧКОВ: «Ми раді, що потрапили в це число. Рейтинг шкіл залежав від того, з якими результатами учні склали ЗНО. У 2018 році у нас було 79 випускників. Ми показали непоганий результат. До того ж випустили 9 золотих та 2 срібних медалістів».


Ліцеїсти радують своїми перемогами: Олександр Радченко (8 клас) – 2 місце на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії; Анастасія Мартиненко – 1 місце на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської  олімпіаді з англійської мови; Михайло Даценко (10 клас) – 1 місце на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської  олімпіаді з фізики. Є ще багато інших досягнень! Університетський ліцей входить до 5 кращих навчальних закладів за кількістю переможців на обласних олімпіадах. У ньому навчається 520 учнів.

Більшість викладачів працюють і в університеті, і в ліцеї. Плеяда випускників після закінчення ліцею та університету повернулися сюди в ролі вчителів: А. А. Соколова, А. В. Чабаненко, В. І. Столярук – працюють учителями англійської мови, Ю. В. Шевелєва – математик.

– Сергію Володимировичу, як вважаєте, чим ліцей відрізняється від звичайної школи?

– Від багатьох навчальних закладів нас відрізняє університетськість. Присутній дух викладання, відрізняється структура навчального процесу. Аби вступити до ліцею, потрібно скласти пройти конкурсний відбір. Уже з квітня починаємо набір в 1, 5, 10-ті класи. В останні роки конкурс до ліцею складає 3 – 4 учня на місце.

Нашою «фішкою», я вважаю, є проведення конференції «Каразінський колоквіум». Цього року зареєструвалося 185 учасників, як завжди, є багато учасників з Харківської області та інших міст України. До однієї з головних подій навчального року також належить конкурс інтелектуальних ігор «Universal». Ми використовуємо підручники, над якими працюють  вчителі ліцею та університетські викладачі: підручники «Всесвітня історія» для 7, 8, 9 класів (С. Д’ячков, С. Литовченко), Д. Шабанов підготував підручники з біології, також навчаємося за посібниками О. В. Тагліної «Я досліджую світ» тощо. Працюємося за підручниками з англійської мови від Кембриджського та Оксфордського університетів. Коли  бачиш в коридорах усміхнених ліцеїстів,  розумієш важливість  праці в школі.  Заради цього варто жити».

Д. О. Ушаков, заступник директора навчальної роботи, вчитель історії: «Як його можна не любити? Викладаю тут з 2000 року. Це вже частина мене самого. Ми завжди славилися нашою атмосферою. Важливо донести до учнів, що лише від них залежить їхнє майбутнє, тому варто навчатися. У рамках розкладу маємо предмет «Підготовка до ЗНО». Майже всі одинадцятикласники складають по 2 предмети на пробному ЗНО. Це більше відточення техніки: куди сісти, як заповнювати, як впоратися зі стресом. На нашій базі проходили апробацію ЗНО з фізики, географії, тобто розглядалися питання, які можливо колись потраплять в тести. До дітей просто знайти підхід, якщо ти їх любиш».

Карина БОНДАР.