З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
За результатами ЗНО Навчально-виховний комплекс №45 «Академічна гімназія» входить до рейтингу найкращих навчальних закладів України. Лариса Олександрівна БЕСКАРАВАЙНА, директор гімназії:
− Сила у педагогічному колективі. Перш за все, це вчителі, які працюють у школі. Прекрасні педагоги мотивують дітей. Батьки повністю підтримують педагогічний колектив. Така співпраця дорослих дозволяє отримувати результати молодшим. Сучасні методи навчання, обладнання, атмосфера комфортна психологічно. Учнів зацікавлюють та мотивують. В гімназії займаються і вихованням духовним, і забезпеченням повноцінного фізичного розвитку учнів. Гордість школи – діти, звичайно, та вчителі. Люди є гордістю школи та її найбільшою цінністю. Із Каразінським ми маємо угоду на педагогічну практику з багатьма факультетами університету. Влітку наші діти проходять профільну практику на фізичному факультеті. Співпрацюємо з викладачами у науковій роботі, з дітьми, зі студентами, які теж займаються з нашими учнями. Наші найкращі випускники вступають до університету, і ми їх теж мотивуємо до того, щоб вони ставали студентами класичного університету.
– Чим є для Вас ваша школа?
– Життям.
Анна УДНІКОВА.