Вівторок, вересня 26, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана ФЕФ


Плеяда талантів

Канд. т. н. І.В. ГАРЯЧЕВСЬКА, декан ФЕФ:


Щороку на нашому факультеті випускається плеяда талановитих вчених, викладачів, бізнесменів, програмістів, менеджерів, спортсменів та інших унікальних особистостей, серед яких обирається найуспішніший. Кращими випускниками фізико-енергетичного факультету з 2007 по 2019 роки були визнані наступні студенти: Круглов Сергій (2019), Караєв Артем (2018), Постний Олексій (2017), Єрмаков Олег (2016), Конончук Родіон (2015), Ляшенко Олександра (2014), Глушич Петро (2013), Войтович Геннадій (2012), Дудіна Наталя (2011), Легенька Анна (2011),  Барбашова Марина (2010), Кудін Дмитро (2008),  Родіонов Сергій (2007). Всі вони активну науково-дослідну роботу, приймали активну участь у наукових конференціях, семінарах, конкурсах, публікували результати наукових досліджень в фахових виданнях та в журналах, що індексуються міжнародними наукометричними базами.

Доля випускників факультету складається по різному. Багато з них працюють на підприємствах, що вирішують питання впровадження альтернативних джерел енергії, досліджують та розв’язують задачі комп’ютерної та медичної фізики (ООО «Радіопром», ООО ЛРМТ, «Золотоесечение» та інші). Хтось пов’язав своє майбутнє з науково-педагогічною діяльністю та підготовкою нових кадрів високої кваліфікації в університетах країни. А деякі обрали для себе суцільно науковий шлях, тому вони працюють в наукових установах Національної академії наук України, а саме в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного, Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут», Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна.

 

Справжній КАРАЗІНЕЦЬ!


Виділити кращого з найкращих дуже складно, але якщо говорити про тих, хто досягнув неабияких успіхів в науковій роботі, то складно обділити увагою Олега ЄРМАКОВА.

Він отримав ступінь бакалавра в 2014 році не просто з відзнакою, а з максимально можливим середнім балом 100/100.Далі він продовжив освіту і наукову кар'єру паралельно в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна та в Університеті IТМО, м. Санкт-Петербург, Росія. Його роботи з гіперболічних плазмонів відкрили нові можливості для використання, передачі і кодування оптичного сигналу, а також для посилення сенсорів біологічних молекул та маніпулювання наночастинками за допомогою світла.

В одній зі своїх нещодавніх робіт Олег відкрив поляризаційну ступінь свободи локалізованих електромагнітних хвиль. Це відкриття дозволяє створити поляризаційні пристрої для плоскої оптики, що може знайти застосування в оптичних системах виміру і обробки даних та потенційно розширити елементну базу і функціонал оптичних інтегральних пристроїв.

Олег має досвід дослідницької роботи в різних університетах і країнах: ÉcolepolytechniquefédéraledeLausanne (Швейцарія) в 2015-16 роках, Technical University of Denmark (Данія) в 2018-19 роках та Leibniz Institute of Photonic Technology (Німеччина) в 2019 році. Наукові досягнення Олега неодноразово були відзначені престижними нагородами. Так, в цьому році він виграв SPIE Opticsand Photonics Education Scholarship – одну з найпрестижніших стипендій у світі для студентів в галузі оптики та фотоніки.

Крім того, Олег займається організацією наукових заходів і регулярно виступає з науково-популярними лекціями з фізики, в тому числі й на рідному фізико-енергетичному факультеті.  В найближчий час Олег планує поповнити лави науково-педагогічних працівників фізико-енергетичного факультету.

Неймовірна скромність та порядність гармонійно поєднуються з неординарним мисленням та дивовижними здібностями, що робить Олега взірцем справжнього Каразінця!