Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана ННІ КФЕ

Навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики

Навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики, до реорганізації у 2019 році Фізико-енергетичний факультет, втілює в життя ідею про глибоку взаємодію академічної науки та вищої освіти.

Навчально-науковий інститут надає одночасну освіту за трьома професіями – фізика-дослідника, програміста і фахівця з математичного моделювання процесів у фізиці та енергетиці. Це насправді одна сучасна професія – професія затребуваного самодостатнього фахівця. Такого поєднання спеціалізацій Ви не знайдете в жодному навчальному закладі України.

На старших курсах загальні та спеціальні дисципліни викладаються провідними вченими, які працюють на самому вістрі сучасної фундаментальної та прикладної науки. Зміст спецкурсів постійно оновлюється, з метою врахування побажань численних замовників – представників підприємств та наукових установ.

Викладачі інституту разом зі студентами та аспірантами займаються інтенсивною науковою працею. Результати фундаментальних досліджень регулярно публікуються у провідних вітчизняних та міжнародних журналах, таких як Physical Review Letters та Physical Review. Прикладні дослідження співробітників інституту широко використовуються на практиці.


Випускники інституту можуть працювати у галузі альтернативних джерел енергії, займатися розробкою сучасних методів обробки зображень, готуватися до роботи програміста або спеціаліста з систем управління складними енергетичними комплексами.

Навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики готує фахівців в області традиційних і новітніх технологій одержання, переведення і використанням енергії за спеціальністю 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» та 144 «Теплоенергетика».

Навчально-науковий інститут комп’ютерної фізики та енергетики здійснює навчання за денною формою навчання. Термін навчання бакалаврів – 4 роки. Термін навчання для магістрів відрізняється в залежності від вибраної освітньої програми:

1.     Освітньо-професійна програма «Прикладна фізика-енергетичних систем» – 1,4 роки;

2.     Освітньо-наукова програма «Комп’ютерна фізика» – 1,9 роки;

3.     Освітньо-професійна програма «Прикладна фізика нетрадиційної енергетики» – 1,4 роки.

В інституті працюють чотири випускаючі кафедри: кафедра інформаційних технологій у фізико-енергетичних системах, кафедра фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології, кафедра теплофізики молекулярної фізики та енергоефективності, кафедра комп’ютерної фізики.

Інформацію про інститут можна отримати на сайтах:

http://physics-energy.karazin.ua/

http://www.univer.kharkov.ua/ua/departments/physenergy/physenergy_about

та за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Телефон директора: (057) 707-50-20

Доц. І. ГАРЯЧЕВСЬКА, в.о. директора ННІ КФЕ.