Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана істфаку

ІСТОРИЧНИЙ  ФАКУЛЬТЕТ

 

2018-2019 навчальний рік був для історичного факультету продуктивним та багатим на події. Традиційно кафедри факультету мають високий рейтинг серед кафедр гуманітарного профілю університету. Зокрема, кафедра історіографії, джерелознавства та археології очолила рейтинг, кафедра історії стародавнього світу та середніх віків посіла друге місце, а кафедра нової та новітньої історії зайняла третє місце. Усі кафедри долучилися до розробки курсів у системі електронного навчання, було сертифіковано чотири дистанційні курси. Аспіранти та співробітники захистили кілька дисертацій, в тому числі дві докторських. Факультет провів цілу низку міжнародних конференцій, зокрема 36-ту краєзнавчу конференцію молодих учених «Краєзнавство в системі історичного знання (до 10-річчя Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька)»; Наукові читання пам’яті І. К. Рибалки «Іван Климентійович Рибалка: життя, творчість, дослідження», наукові читання пам’яті професора В.І. Кадєєва, науковий семінар у межах реалізації міжнародного наукового проекту CityFace «Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу», семінар «Історик у цифрову епоху: дослідницькі виклики, інструменти, практики», Науково-практичний семінар «Х Луньовські читання. Музей в епоху глобальних трансформацій: проблеми і перспективи»,

Музеї презентували декілька цікавих виставок (зокрема, «Воїн у дзеркалі часу», виставка "3D моделей викопних черепів - друк пращурів"). Археологічні експедиції факультету здійснили розкопки на території Харківської та Полтавської областей, поповнивши колекції Музею археології університету золотими прикрасами скіфського часу. Під час музейно-архівної практики студенти відвідали провідні музеї та архіви України. У рамках щорічного об’їзду архівами Польщі, який організовує Університет Марії Кюрі-Складовської (м. Люблін), студенти нашого факультету відвідали архівні установи Любліна, Кракова, Кельце, Сандомиру та взяли участь у Міжнародному науковому семінарі «Проблеми сучасного архівознавства та управління документами».

Історичний факультет відвідали чимало відомих учених, серед яких професор кафедри історії Східної Європи Університету імені Фрідріха-Александра, міст Ерлангена-Нюрнберга (ФРН) Юлія Обертрайс.

Плідно працювали Студентське наукове товариство та Рада молодих учених. Минулого року було опубліковано двадцять перший випуск фахового щорічника молодих учених «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії». Студенти, аспіранти та викладачі взяли участь у міжнародних конференціях у Польщі, Німеччині, Болгарії, Великобританії. Студент магістратури Павло Пугачов перебував на навчанні в університеті Фрідріха-Олександра у німецькому місті Ерланген (Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg), завдяки міжнародній програмі обміну Erasmus+. Команда факультету в складі Олександра Новака (2 курс магістратури), Влади Сабадаш (2 курс) та Мирослави Скрипник (2 курс) здобула перемогу у сьомому Всеукраїнському студентському турнірі з історії, посівши третє місце. Студент 1 курсу магістратури Дмитро Телічко отримав дипломом ІІІ ступеня за перемогу у XIII-му Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт за напрямом "гуманітарні науки".

На факультеті функціонують клуби та гуртки за інтересами та спеціалізаціями кафедр. Студентка  4-го курсу Пасько Анастасія стала другою віце-королевою  у конкурсі краси «Королева Харкова–2019».

Доц. С. ЛИТОВЧЕНКО, декан історичного факультету.