Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана факультету іноземних мов

ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ  МОВ

Факультет іноземних мов здійснює підготовку фахівців за спеціальністю «Філологія»» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр». Ми пропонуємо денну, заочну, паралельну форми навчання та перекваліфікацію (другу вищу освіту).

На факультеті викладається англійська, німецька, французька, іспанська, китайська, арабська, а також італійська та японська мови.

Така кількість мов, що викладаються, якість їх викладання та знань, які отримують студенти є головними досягненнями факультету за понад 90 років його існування. Саме тому популярність нашого факультету серед абітурієнтів є цілком природньою, і найкращі шанси до вступу мають абітурієнти з якісною підготовкою з дисциплін зовнішнього незалежного оцінювання.

Студенти вивчають фундаментальні та професійно орієнтовані дисципліни: країнознавство, мовознавство, латина, лексикологія, теоретична граматика, стилістика, теорія та практика перекладу, педагогіка, методика викладання іноземних мов, теорія міжкультурної комунікації, зарубіжна література, літературознавство. Пропонуються фахові спецкурси на вибір. Студенти проходять серйозні практики з педагогіки та перекладу. Серед викладачів факультету – фахівці з науковими ступенями з філології, педагогіки, літератури.

Студенти мають можливість навчатися за грантами у закордонних університетах. Ми співпрацюємо з представництвами закордонних навчальних установ у Харкові: Будинок Нюрнберга, Французький Центр та Інститут Конфуція. Зокрема, усі успішні студенти, які вивчають китайську мову, проходять мовне стажування у провідних університетах Китаю.

Маємо два комп’ютерні класи та єдиний в Україні клас синхронного перекладу.

Ми заохочуємо студентів до наукового пошуку. Зацікавлені студенти беруть участь у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, їх доповіді отримують високі оцінки фахівців в Україні.

Цікавим є позанавчальне життя студентства факультету: художня творчість, святкові вечори, дні факультету та кафедр, конкурси Alma Mater та Красуня університету. На нашому рахунку вагомі спортивні досягнення.

На факультеті діє потужна система студентського самоврядування, де активні студенти навчаються брати на себе відповідальність за важливі справи та вирішувати їх. Ми серйозно ставимося до виховання у студентів необхідних професійних якостей, широкого світогляду, патріотизму та загальної культури.

Випускники факультету мають право роботи з двома та більше іноземними мовами, адже на факультеті існує можливість вивчення додаткових мов поза програмою. Наші випускники здатні успішно працювати у багатьох галузях. Більшість з них – це блискучі викладачі, науковці, відомі діячі культури, перекладачі, дипломати, управлінці фірм, фахівці у галузі IT-технологій та мас-медійних установах.

Запрошуємо до Каразінського  ін’язу – потужного факультету з навчання іноземних мов та сучасної комунікації.

Проф. В. ПАСИНОК, декан факультету іноземних мов.