Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Трибуна декана МЕВ та ТБ

ФАКУЛЬТЕТ  МІЖНАРОДНИХ  ЕКОНОМІЧНИХ  ВІДНОСИН
ТА ТУРИСТИЧНОГО  БІЗНЕСУ

Факультет готує фахівців за першим рівнем вищої освіти (бакалавр) за чотирма спеціальностями та 10 освітніми програмами:

- «Міжнародні економічні відносини» (освітні програми «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародна логістика і митна справа», «Міжнародний бізнес», «Міжнародні фінанси», «Міжнародна електронна комерція»);

- «Туризм»;

- «Готельно-ресторанна справа»;

- «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітні програми «Міжнародні відносини та регіональні студії», «Міжнародна інформація та міжнародні комунікації», «Міжнародні відносини»).

За всіма спеціальностями та освітніми програмами є можливість вступити до магістратури.

На факультеті діють аспірантура, по закінчені якої аспірант має змогу захистити свій науковий доробок та отримати звання доктора філософії (PhD).

У 2018-2019 н.р. студенти приймали активну участь у проектах Еразмус+КА1 та мали можливість навчатися або проходити стажування  у вищих навчальних закладах Німеччини, Італії, Чехії, Польщі, Туреччини та ін.; брали участь у Міжнародних програмах студентського обміну (Global UGRAD), отримали стипендії Уряду Китаю на річне навчання у вищих навчальних закладах Китаю, стипендії Інституту Конфуція, стипендії Міністерства закордонних справ; здійснили навчальні поїздки та візити до українських і європейських інституцій у Брюсселі; приймали участь у міжнародних  форумах, у програмі молодіжного обміну Уряду Японії “MIRAI”, у міжнародному дипломатичному проекті Erasmus+ "We are the Peacemakers” у Німеччині, у VII Конгресі ініціатив Східної Європи в м. Люблін.

На факультеті в рамках Еразмус+ реалізуються Європейські Модулі Жана Моне, які розраховані на три навчальні роки: кафедрою міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки - Модуль «Зовнішня політика Європейського Союзу»,кафедрою міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова - Модуль «Європейська інтеграція України в умовах Індустрії 4.0» та кафедрою міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи спільно з кафедрами історичного факультету - Модуль «Інфраструктура, яка об'єднала Європу: погляди в історію, новітні розробки та перспективи для потенціалу».

Протягом навчального року студенти факультету проходять практику у Міністерстві закордонних справ України, Верховній Раді України, провідних почесних консульствах, Департаментах й управліннях  Харківської ОДА, Харківській міській раді й інших державних установах, провідних туристичних агенціях, у кращих закладах готельно-ресторанного господарства, міжнародних компаніях, зокрема ПрАТ "Філіп Морріс Україна", AB InBev та ін. Студенти спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» мали змогу пройти оплачуване стажування на курортах Туреччини, Болгарії та інших країн.

З метою посилення практичної складової освітнього процесу на факультеті проводяться зустрічі студентів з керівництвом Харківської митниці, екскурсії на митний пост «Харків-Аеропорт», до Харківської міської ради, до Бізнес-сервісу Центру компанії AB InBev у Харкові, запрошуються цікаві лектори, зокрема, директор Департаменту державного протоколу Міністерства закордонних справ України Чубрикова О., перший секретар Військового представництва Місії України при НАТО, полковник ЗСУ  Гордієнко В., випускниця факультету, народна депутатка України, заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Мезенцева М. та ін. До освітнього процесу на факультеті залучаються іноземні науковці та фахівці. Так, студенти пройшли курс лекцій засновника і генерального директора Школи соціального підприємця IBS, засновника та президента інституту його імені, радника Королівського Норвезького Міністерства торгівлі та промисловості доктора Яна-Урбана Сандала (Норвегія) на тему «Соціальне підприємництво»; студенти приймали участь у лекціях-зустрічах з Надзвичайними і Повноважними Послами Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа, Послом Румунії в Україні Крістіан-Леоном Цуркану, Послом Азербайджану в Україні Азером Худієвим, Послом Держави Ізраїль в Україні Джоелом Ліоном.

Наші студенти проводять та беруть участь у значній кількості різноманітних заходів: проводять ділові  ігри-дискусії «Модель парламенту», інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?», засідання дебатних клубів, майстер-класи, круглі столи. На факультеті створені та діють студентські клуби підвищення практичних навичок Diplomatic community, Speaking club «Speech», IRTB Hospitality school. Студенти активно залучаються до участі в житті міста: приймають участь у форумах, наукових конкурсах молодих вчених, молодіжних та соціальних проектах, благодійних акціях.

ГУСЛЄВ А., в.о. декана факультету МЕВ та ТБ.