П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наукова продукція

 

Словник

«Біобібліографічний словник вчених Харківського університету. Т. 3. Філологи» - це фундаментальне видання, розташоване у електронному архіві ХНУ імені В. Н. Каразіна, є продовженням багатотомного «Біобібліографічного словника вчених Харківського університету». Той, у свою чергу, наслідує «Биографическим словарям профессоров и преподавателей», надрукованим у фундаментальних працях, що вийшли до сторіччя існування факультетів Харківського університету.

Перший том сучасного багатотомника під назвою «Ректори» побачив світ у 1995 р., був доповнений та перевиданий в 2015 р. Другий том, присвячений історикам ХХ ст., вийшов друком у 2001 р., був перевиданий з доповненнями в 2013 р. Третій том має назву «Філологи ХХ – початку ХХІ століть» і складається з двох випусків. Перший випуск (означене видання) містить біобібліографічні відомості про вчених філологічного факультету та філологів кафедри українознавства філософського факультету ХДУ (ХНУ імені В. Н. Каразіна). Кафедра українознавства представлена також істориками. Персональні сторінки філологів увійшли до основного ряду словника. Історики подані окремо, і ця частина є додатком до т. 2 «Історики». Другий випуск третього тому буде присвячений вченим факультету іноземних мов та філологам Інституту міжнародної освіти. Наступні томи планується присвятити професорсько-викладацькому складу інших факультетів.

Біобібліографічним персональним сторінкам передує передмова професорів Ю. М. Безхутрого та Т. С. Матвєєвої «Філологія в іменах: відкриття і втрати в XX – XXI столітті» та розділ «Загальні праці про філологічний факультет», де можна знайти загальні відомості про факультет, його професорів та викладачів. На персональних сторінках представлені біографічні відомості про вчених, списки їхніх праць (до 50 назв; загальна кількість наводиться) та література про вченого (до 10 назв). Наводимо адресу цієї фундаментальної праці: http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/14929

Якщо до словника виникнуть зауваження або у когось є додаткова інформація про філологів університету, які пішли з життя, просимо звертатися (м. Харків, м. Свободи, 4, кімн. 7-44; тел. 707-53-49; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Світлана ГЛИБИЦЬКА, головний бібліограф ЦНБ.