Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нагороди

Орден княгині Ольги

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: Нагородити орденом княгині Ольги – АНОЩЕНКО  Ольгу Олексіївну…

ВІД РЕДАКЦІЇ: 29-го січня на Асамблеї Вчених рад університету з нагоди 215-ї річниці відкриття Харківського університету прекрасній жінці УНІВЕРСИТЕТУ, доценту факультету математики і інформатики Ользі Олексіївні АНОЩЕНКО за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та  багаторічну сумлінну працю  урочисто вручили  високу нагороду.

– Ольго Олексіївно, якою була перша думка, коли оголосили про нагороду?

– Подумала, що це все завдяки плідній співпраці з колегами із кафедри, факультету, деканату та приймальної комісії. За їх підтримки я змогла поєднувати посади викладача, заступника декана та відповідального секретаря приймальної комісії. А також в той момент згадала свій вступ до університету 42 роки тому…

– Де почалося Ваше захоплення математикою?

– Я навчалася у 6-й школі, яка пізніше була реорганізована у гімназію, з напрямом на вивчення іноземних мов, зокрема англійської. А у 10-му класі я здивувала своїх рідних рішенням вивчати математику в університеті. Закінчила школу із золотою медаллю і склала перший вступний іспит на «відмінно», що звільнило мене від складання наступних іспитів. Але все одно я хвилювалась, бо абітурієнти із 27-ї школи (нині – ліцей) фізико-математичного напряму були краще підготовлені.

–  Як вирішили присвятити життя Університету?

– Мої студентські роки пронизані відчуттям, коли незрозуміле раптом стає зрозумілим. Мені допомагав науковий керівник ХРУСЛОВ Євген Якович, друг університету та академік НАН України. Він порадив мені досліджувати  тему, пов’язану із диференційними рівняннями, в якій я продовжую знаходити «новинки» до цього часу. Сприяло і ставлення тодішньої молоді до аспірантури. Наука вважалася престижною справою.

– Які враження від викладання?

– До своєї першої лекції я готувалася близько двох тижнів, продумувала кожен крок. Праця педагога – відповідальні і складна справа. Як  викладач, я вчуся ще більше, ніж коли була студенткою. Зараз викладаю курс «вища математика» на факультеті ГГРТ, «програмування» та дисципліни за вибором на факультеті математики і інформатики. За моїми спостереженнями, рівень підготовки першокурсників знизився. До магістратури вступають найбільш мотивовані студенти, що сталося із групами М-151 і М-152, у яких я куратор із першого курсу.

– Але є й обдаровані студенти?

– Звісно, є талановиті, але їх мало. Минулого року ми набрали сильну групу із 27-го ліцею: більше 15 студентів із 33 студентів усього набору, «прохідний» бал був 194. Четверо з них стали призерами Міжнародної олімпіади з математики: Роман Сарапін, Нго Нгок Тхай Шон, Аліна Гарбузова та Коваль Ілля. Серед цьогорічних першокурсників Денис Слободянюк і Данііл Осташев мають високі досягнення і якісну підготовку. А хочеться більшого...

Наша кафедра вищої математики та інформатики розробила освітню програму «Математики та інформатика» за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)», якій цього року вперше нададуть місця для вступу за державним замовленням. Нам часто телефонують зі шкіл області і міста з проханнями випускати більше вчителів математики, оскільки їх нестача відображається на рівні підготовки майбутніх абітурієнтів. Внесок у вирішення цієї проблеми я вважаю своєю метою на найближчий час.

–  З ВЕСНОЮ, ВАС,  Ольго Олексіївно!

– Дякую! Мене надихає весна. Шкода, що останніми роками через зміну клімату весна дедалі коротшає: вже на початку травня буває спекотно, як улітку. Вітаю із Весною весь університетський загал! Особливо, чарівну жіночу половину: весни Вам теплої, тривалої і щасливої!

Надія ВОЛНА.