Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська профспілка

 

П’ятирічна праця

ВІД РЕДАКЦІЇ. Відбулася звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів. С. С. Махновський розповів присутнім про роботу з 5 грудня 2014 р. до 10 лютого 2020. До речі, Каразінська Профспілка перебуває в трійці лідерів Профспілок на Харківщині.

Сергій МАХНОВСЬКИЙ: «За останні 10 років членство серед наших студентів, аспірантів та докторантів сягає 98 %. Це дуже гарний та високий показник. У складі Профспілки за звітний період перебуває 9080 студентів. Ми працюємо за низкою напрямків. Одними з основних є соціально-економічна, культурно-просвітницька, спортивна робота. Наприклад, проведення Дня донора, Дня студента, Дня народження університету, Всеукраїнської «Хвилі гніву» та низки інших заходів. 3 роки тому відбулися зміни в стипендійному законодавстві, але завдяки силам адміністрації університету, за рахунок коштів на депозитному (вкладному) рахунку університету вдалося виплачувати матеріальну допомогу та заохочення. Зараз займаємося оновленням проїзних карток у метро, впроваджуємо систему електронних квитків Е-ticket. Своїх профспілчан відправляємо оздоровлюватися на декілька різних баз: табір «Фігуровка», «ТИСА», «Регина». Нам вдалося відкрити 3 спортивні кімнати, вирішити низку побутових проблем у гуртожитках. Поки тримаємо ціну на гуртожиток – 520 грн, що складає 40% від мінімальної стипендії. Хоча собівартість майже 1000 грн. Звичайно, розуміємо, коли студенти скаржаться, що занадто висока ціна, але насправді ми робимо все можливе для її цінового утримання. І не забуваймо, що можна оформлювати субсидії. Нині розглядається питання про пошук додаткових місць в гуртожитках, адже існує нестача ліжко-місць. Серед культурно-масових заходів можу виділити: розширення зони Wi-Fi, створення в університеті місць для відпочинку, відкриття «Karazin Student Hall», відкриття дисконтного проекту «Karazin Student's Card». Ми б могли ще довго обговорювати виконану роботу, але для цього нам не вистачить однієї конференції. Тож хочеться подякувати керівництву університету, деканам, адміністративним службам, які допомагали нам працювати та вдосконалювати університет».

Голова ревізійної комісії Наталія КАПЛУНОВСЬКА підсумувала, що витрати за 5 років склали 5 млн 992 тисячі 37 грн, зокрема найбільше виділили на профспілкові виплати – 1 млн. 513 тис. 448 грн. На конференції обрали нову голову Первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів – Дар'ю БОРТНИКОВУ.

Карина БОНДАР.