З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
Університет відзначив 83-річчя свого ректора (1993–1998 рр.) талановитого українського радіофізика, Заслуженого професора, вихованця Каразінського Василя Антоновича СВІЧА. Понад 50 років життя Василя Антоновича пройшло в університеті. Василь Антонович – дитина війни, син інваліда Великої Вітчизняної… А Василько тягнувся до знань. Ішов до висот наполегливо, через злидні і труднощі, часто голодним і босим на зруйнованій фашистами українській Богодухівській землі. Університет пам’ятає свого відмінника навчання Василя Свіча, студентського активіста-лідера, командира студентських будівельних загонів, енергійного і завжди кращого декана, завідувача кафедри, ректора, який у найтяжчі часи 90-х утримав УНІВЕРСИТЕТ, неймовірними зусиллями витягнувши його із катастрофічного аварійного стану… За час ректорства Василя Антоновича в університеті відкрито 17 нових спеціальностей. Учений, на рахунку якого понад 200 наукових публікацій, 22 авторських свідоцтва, науковий керівник семи кандидатів наук. Світла пам’ять про непересічну і талановиту університетську людину жива у нашій пам’яті.
О. НОВИКОВА.