З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
Проф. В. М. ТРУСОВА, завідувач кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету, стала однією з трьох лауреатів української премії від L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці-2019». Другий рік присуджується дана премія в Україні. Вона стала частиною глобальної програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». Її мета - підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців, заохотити їх обирати наукові професії й допомагати в розвитку кар’єри. Ми вітаємо Валерію Михайлівну із високим досягненням і обіцяємо Вам - «Зустріч у номер».