Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентське самоврядування

 

Патріот свого університету!

ВІД РЕДАКЦІЇ: Даніела ДААС, п'ятикурсниця факультету іноземних мов  та Каразінської школи бізнесу. Із золотою медаллю закінчила 153-у  харківську школу,  у 2015  вступила до Каразінського.  Дівчина встигає не тільки  паралельно навчатися на факультеті іноземних мов  та у Каразінський школі бізнесу, але й бути головою студентської ради, вести активну участь в житті та розвитку університету! Складається враження, що Даніела – лідер від народження.


- Даніело, банальне запитання: чи важко і як встигаєш?

- Чесно? Важко, дуже! В першу чергу, працювати із великою кількістю людей – складно. Тебе постійно оточують студенти. Хтось хоче поділитися інформацією, хтось дізнатися. Треба бути справжнім логістом, який знає все і про всіх. Як ми кажемо: «Студент довіряє студенту!».

– Як організовуєте діяльність студради?

- Постійних членів студради близько 20 юнаків та дівчат з різних факультетів. Працюємо ми дружно. Не лише організовуємо інших, а й самі живемо весело! Постійно генеруємо нові ідеї! Організовуємо івенти, часто виїжджаємо за досвідом до вузів інших міст України. Крім організації заходів дуже часто їздимо до Києва. Того року ми завітали до університету імені Шевченка на тренінг із доброчесності. У цьому році ми плануємо поїхати в місто Тернопіль, де будемо представляти нашу студентську раду на конгресі. Як і уся молодь, звичайно, любимо зустрічатися поза університетом у кафе та обговорювати нові заходи…

- Минуло два роки  роботи. Пригадай найцікавіші моменти.

- Давайте разом пригадувати: відзначення 215-річчя рідного університету, зимовий бал, який вже став традицією. У цьому році ми зібрали 330 000  грн. для хворих діток. Проведення університетського дня самоврядування. Ми беремо активну участь в управлінні університетом. Наші студенти можуть похвалитися заробленими  додатковими  балами до стипендії. Пишаємося каразінським медіа-форумом, який вперше пройшов у 2019 р. У цьому  році  запустили  «Speaking-club», де кожен студент може попрактикувати англійську.  Запрошуємо на його  проведення  носіїв іноземної мови, студентів із факультету іноземних мов.  Нещодавно виступав один із учасників програми «Fullbright».  Це стипендіальна програма, яка створена з метою покращення культурно-академічних зв’язків між громадянами США та інших країн. Кожне заняття присвячене конкретній темі: культура, спорт, кіно, наука, екологія. Місце проведення: Karazin Students Hall. У майбутньому плануємо вивчення не лише англійської, але й інших мов. Якщо ти також хочеш весело та корисно вивчати англійську, тоді ми з великим задоволенням запрошуємо до нас! Крім цього нас дуже турбує тема екології: збираємо макулатуру,  старі картки метро для подальшої переробки.


А тепер щодо планів на майбутнє?

- Мріємо  покращити освіченість студентів у сфері права. На жаль, більшість студентів  юридично не підковані, а знати свої права – це дуже важливо у нашому світі. Як голова студентської ради, я дуже хочу, щоб студент зрозумів, що він має право голосу. Університет дуже змінився, порівнюючи з 2015 р. Наше завдання: розповідати про зміни, які відбуваються в Міністерстві освіти, на Вченій раді, в університеті. Проведення планується в інтерактивному форматі. Будемо запрошувати: деканів, студдеканів, спікерів з Києва. Наприклад, до нас приїжджав заступник Міністра освіти Єгор Стадний, який розповів про нововведені освітні програми.  Розробляємо  нові проекти, які скоро стануть реальністю. Але поки збережемо їх у таємниці

- Дякуємо за цікаву розмову. Плануємо в редакції ще не одну зустріч із студентським активом.

Юлія БРЕЖНЄВА.