Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наукова продукція

Монографія

проф. Б. Я. ПУГАЧА «Фундаментальна парадигма науки Леонардо да Вінчі» -  унікальна робота, присвячена геніальному італійському мислителю Високого Відродження, на честь 500-річчя від дня завершення земного життя Леонардо да Вінчі…. «Харківський університет» вже детально описував мегаподію року - Міжнародну конференцію  "Леонардо да Вінчі і Місяць», що пройшла у Каразінському з цієї  нагоди і мала величезний резонанс. Не менший резонанс викликала і монографія професора, автора понад 120-ти наукових праць і десяти монографій.

…Яскрава, глянцева, палітурка книги  магнетично проситься до рук. І вже з перших сторінок поринаєш у філософські проблеми, в центрі уваги яких знаходиться фігура Леонардо. Думки глобальні, складні, але  викладені живою  мовою. Вперше у вітчизняній літературі розкрита масштабна, панорамна програма, парадигма легендарного генія Леонардо. Значна увага приділена формуванню еталонів та ідеалів наукового знання, підвалин філософії науки. Автор зачепив дискусійні питання у своїй праці: роль Леонардо в математиці, природознавстві,   мистецтві, вплив ученого на розвиток світової культури. Дивує, як одна людина Homo universale ( термін з монографії, що відображає божественну сутність) знала і могла так багато осягнути, пів  тисячоліття тому… випереджаючи своїми ідеями століття???  І передбачаючи на сотні років наперед. Легендарна слава Леонарда не згасає і дотепер. Книга - повна загадок, таємниць, зашифрованих послань, кодів, науково-фантастичних малюнків, записів, які пропонуємо разом з автором розгадати та доторкнутися до незбагненних сил.

Ліна ТИМАРСЬКА.