Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Квітень-2020

Перший ювілей

Кафедру анатомії людини (нормальної анатомії) започаткували разом зі створенням медичного факультету в складі Харківського імператорського університету. Кафедру анатомії людини перенесли з нашої alma mater після відкриття в 1921 році Харківського Державного медичного інституту. З відродженням у Харківському університеті факультету фундаментальної медицини дисципліни з анатомії людини викладали на кафедрі загальної та клінічної патології. Повноцінно відродити кафедру анатомії людини вдалося лише 1 березня 2015 року. У рамках святкування 5-річного ювілею кафедри провели конференцію «Анатомічні аспекти сучасної медицини», на якій заслухали доповіді студентів та викладачів.

Кафедрою анатомії людини з дня заснування керує доктор медичних наук, професор Сергій Олексійович ШЕРСТЮК: «На час створення кафедри в штаті було лише 6 осіб. У перший рік навчання ми набрали приблизно 200 студентів. Нині на кафедрі працює 25 викладачів. Цього навчального року набір на перший курс становив приблизно 900 студентів, з яких 735 є англомовними. Що головного можна виділити за ці 5 років? Складно відповісти, адже ми робили все з нуля. Варто зазначити, насамперед, про нові аудиторії нашої кафедри, в яких все облаштовано для сучасного навчання: проектор та проекторні екрани, анатомічні моделі та манекени тощо. Завжди найскладніше починати, але ми не збираємося зупинятися. Будемо й надалі розвивати нашу кафедру на благо факультету та університету».

Вітаємо кафедру анатомії людини з першим ювілеєм! Дякуємо, що творите історію медичного факультету Каразінського університету!

Карина БОНДАР.