П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить

Серйозна річниця

У березні в Каразінському виповнилося 33 роки із дня заснування в університеті Організації ветеранів війни, праці, воїнської служби, правоохоронних органів та дітей війни. Василь Павлович БЕЗДЄТКО - учасник Другої Світової війни,  полковник у відставці, голова організації, розповів, що зароджуватися ветеранський рух у наших стінах  почав одразу після закінчення Великої Вітчизняної війни. Фронтовики почали створювати  організації фронтового братства. 28 березня 1987 р. в Києві відбулася установча конференція ветеранів війни та праці. У березні того ж року відбулася розширена рада організації ветеранів університету, на якій було прийнято рішення вважати днем її створення 12 березня.

- Організація багато важить для всіх ветеранів університету, - резюмує В.П. БЕЗДЄТКО. - А що для нас, ветеранів, головне? Боротьба за свої права, які в наші дні все більше урізаються. Крім того, ми спілкуємося, допомагаємо один одному. Дружимо зі студентським  профкомом, взаємодіємо з різних питань, адже мудрість і досвід – молодим, і навпаки,  добре, коли дбають про старше покоління, коли молодь відвідує ветеранів, вітає зі святами. Це дуже  важливо для людей.

Сьогодні ми згадуємо всіх ветеранів не лише нашого університету, а й усієї країни. Серйозна і красива дата -  33 роки, а  обіймає посаду голови організації саме Василь Павлович БЕЗДЄТКО ось уже 25 років! Низький Вам уклін і щира подяка за труд, шановний Василю Павловичу! Многая літа Вам!

Мить зупиняла А.УДНІКОВА.

Відкрито меморіальну дошку

видатному математику світового рівня, професору Харківського університету Сергію Натановичу Бернштейну. Радянський математик, член АН УРСР, АН СРСР, Паризької АН, професор Харківського університету, творець наукової школи, засновник і директор Українського інституту математичних наук у Харкові; автор понад 250 праць українською, німецькою, французькою мовами про диференціальні рівняння, теорію наближення функцій та теорію ймовірностей (зокрема, її аксіоматичне обґрунтування). У 1907-33 викладав у Харківському університеті. З його ім'ям пов'язана організація кафедри прикладної математики, а пізніше науково-дослідної кафедри; потім організація в Харкові Всеукраїнського науково-дослідного інституту математичних наук (1928) і організація першого Всесоюзного з'їзду математиків (Харків, 1930). Часто говорять, що в своїй творчості Бернштейн продовжував традиції петербурзької математичної школи П. Л. Чебишева, А. А. Маркова та О. М. Ляпунова. Рішення 19 та 20 проблем Гільберта, один з перших академіків СРСР, доповіді в Кембриджі, Сорбоні, Болоніі, Цюриху, творець наукової школи, засновник і директор Українського інституту математичних наук у Харкові. Все це і багато іншого – це навічно пов’язано із іменем проф. Бернштейн С.Н. та Харківським університетом. Це наша історія і наша велич!!!