П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пам’ять…

 

Три роки без Холіна…

Три роки без Юрія Валентиновича, і втрата – невідворотна… Світлій університетській людині – світла пам’ять. Кожного можна замінити, але ПОВТОРИТИ - ніколи і нікому не вдавалося… Народився 4 квітня. І пішов у вічність першого травня. Перший проректор Каразінського. Знакова людина в його історії. Любов у них була взаємною: він, хлопчик-школяр, переможець Міжнародної олімпіади, міг вибирати навчання у трьох провідних університетах держави, включаючи Московський і Ленінградський університети. А Юра обрав ХАРКІВСЬКИЙ… І залишався Каразінський його улюбленою Альма-матер до останньої хвилини життя… Яскрава особистість, відомий учений, мудрий керівник і талановитий організатор. І ніякими словами не висвітлити глибини його порядності і шляхетності, привабливості людських якостей... Зразкові лідерські здібності не завадили йому бути щирою та демократичною людиною, відкритою. А його професіоналізм ніколи не приховував у ньому Людину, яка могла і сумніватись, і співчувати, і хвилюватись, але іти до успіху. Кількість посилань на його наукові роботи збільшується. Це означає, що вчений-хімік Ю.В. Холін живий. Живі його ідеї. А поки ми живі, наш друг і колега Ю. В. Холін завжди буде поруч з нами…

За три роки багато чого змінилося в нашому житті, але і досі безцінні поради Юрія Валентиновича ми застосовуємо у своїй діяльності. Життя Юрія Валентиновича – одна із золотих сторінок нашого університету. 1 травня три роки тому він покинув нас, та життя Його і Нашого університету продовжується.