Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Із 215-річчям!

Розпускаються наші дерева!

Доц. І.В.ГАРЯЧЕВСЬКА, декан фізико-енергетичного факультету:

-Я саджала дерева біля корпусу фізико-технічного факультету. Через карантин, на жаль, не маю змоги зараз відвідати їх. Але це - були посаджені дуби, гадаю, що рано милуватися їх красою. Сподіваюсь побачити їх велич.

Цьогорічна весна справжня! Карантин дозволив частіше дивитися у вікно. Я спостерігаю, як змінюється наше місто, як будинки спального району занурюються у першу зелень. Біля мого дому сороки спорудили гніздо. Вперше мала змогу спостерігати за створенням гнізда. Цілий тиждень я спостерігала за будівництвом… Але ця парочка щось тямить у будівництві! Зараз це велике гніздо! Інколи вітер його так розгойдує, що мені навіть лячно, щоб не звалилися. Життя триває.

Проф. І. О. ГІРКА, декан фізтеху:

- Пригадую святковий настрій, який супроводжував ювілейну висадку дерев: зима не надто холодною, тому дерева всі живі, не вимагають додаткової уваги. Карантин вніс значні зміни до освітнього процесу. Оцінити наслідки можна буде лише згодом. Підготовка та проведення дистанційного навчанні вимагає значних додаткових зусиль від викладачів і студентів. Разом із тим, час, що його викладачі не витрачають на проїзд до університету, можна використати для реалізації проектів, до яких раніше руки не доходили - підготовки методичних посібників для організації самостійної роботи студентів.

Життя – воно завжди справжнє. Втративши можливість щодня бачити дорогих колег і студентів, краще розуміємо неоціненну вартість живого спілкування. Дуже вдячний колегам, чиї новини в соціальних мережах сповнені оптимізмом. Весна завжди обіцяє наступний розквіт і буяння садів. Все буде, Каразінський!

Доц. В.В. РЄЗНІКОВ, декан МЕВ та ТБ:

Після затяжної зими, спостерігаючи за деревами, розумієш силу Природи, яка в умовах загальнонаціонального карантину начебто бере реванш у людини. Дуже важливо для всіх нас й надалі розуміти, що про природу та екологію треба піклуватися постійно та навчитися жити в гармонії з нею.

Євген КУТУЗОВ, другокурсник-еколог:

– Ми саджали туї і кущі глоду в Ботанічному саду в Саржиному яру. Глід квітне прекрасними ніжно-рожеві квітками. Сподіваюся їх побачити.

С. С. КУШНАРЬОВ, заступник декана історичного:

– Висаджували дерева із думкою про майбутнє свого міста та свого Університету. Кожне деревце було висаджене з гарним настроєм, позитивними думками. Висаджені деревця обов'язково вкоріняться та ростимуть довго на радість і користь усім нам.