Понеділок, квітня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сила традицій

 

Ось і прийшла до нас СЕСІЯ ювілейного університетського навчального року. В умовах вже трьохмісячного карантину, в умовах дистанційної роботи... А нам так хотілося вірити, що сесію проведемо-таки в класичному режимі. Не судилося! Але Каразінський з честю виходить із ситуації, що склалася, а цьому підтвердження — результати нашої діяльності у будь-якому режимі. Бо Каразінська корпорація — найкраща. І не лише в Україні. Ось Вам результати чергового рейтингу найкращих університетів світу за версією QS World University Rankings 2020. При його укладанні автори керуються низкою критеріїв, таких як академічна репутація закладу, індекс цитування статей його представників, відсоток іноземних студентів, репутація ВНЗ серед роботодавців тощо.

До рейтингу найкращих університетів світу у 2020 р. потрапили шість українських ВНЗ. Очолює цей рейтинг Каразінський університет!!! Ми — у списку кращих вузів світу. Заслужено! Ми на 491 місці. Усі інші українські вузи в рейтингу з 500 по 800 позиціях. Скажете, що там якесь 491 місце? А Ви здогадуєтеся, СКІЛЬКИ університетів у світі? Ви тільки подумайте! Хоча ми й не Оксворд, але ж в одній 500-сотні з ним! Ще й підоспіла перемога наших студентів в Білорусі на заочному турі XIV Міжнародної олімпіади з теоретичної механіки. Вони традиційно успішно виступили: вибороли два перші та одне третє місця. Ми обов’язково Вам про них розповімо. Сьогодні оргкомітет надіслав дипломи переможців в Альма-матер.

Вітаємо переможців, зичимо команді вдалого виступу на очному турі, який відбудеться, сподіваємось, восени! А ще Харківський університет урочисто відзначив 175-річчя геніального вихованця Харківського університету Іллі Ілліча Мечникова, одного із трьох університетських Нобелівських лауреатів. Який ще вуз в Україні може похвалитися ТАКИМ досягненням? Як входимо в літні жнива? Інтерв’ю із начальником Управління якості освіти Людмилою Олександрівною ІВАНЕНКО та із деканами. Завершуємо ювілейну рубрику «Університет від «А» до «Я». Сьогодні літера «Т» — Театр. Університетський. Працювала і збирала інформацію слухач «Творчої майстерні» при редакції Анастасія Литвиненко, другокурсниця відділення журналістики. Ми обираємо класику! Читайте дослідження соціологів України та відповіді студентів університету.

О.НЕРУХ, головний редактор.